Home / Office News / Bez czego nie może obejść się office manager?

Bez czego nie może obejść się office manager?

Które akcesoria stanowią niezbędne wyposażenie każdego biura? Czego nigdy nie powinno zabraknąć nam pod ręką? Kto powinien się troszczyć o wyposażenie biura lub firmy?

 

W profesjonalnym biurze nigdy nie powinno zabraknąć podstawowych akcesoriów, które znacznie ułatwiają wykonywanie powierzonych obowiązków i umożliwiają właściwą organizację działań. Jeżeli chcemy, aby nasza praca odbywała się w sposób planowy, a w szufladach i na blatach nigdy nie zabrakło przyborów i organizerów, warto skorzystać z pomocy profesjonalisty. Kogo? Oczywiście, office managera, który zadba o kompleksowe wyposażenie i właściwe funkcjonowanie biura.

 

Kim jest office manager?

 

Office manager to osoba odpowiedzialna za funkcjonowanie biura lub siedziby firmy. Do jego głównych obowiązków należą: koordynacja korespondencji i przesyłek kurierskich, zarządzanie dostawami, utrzymywanie kontaktów z dostawcami urządzeń biurowych i materiałów piśmienniczych, kontakty z biurami tłumaczeń itp. Jeszcze do niedawna zbieżne funkcje, choć w węższym zakresie, sprawowali sekretarze, recepcjoniści lub kierownicy biura. W niektórych firmach office managerowie zajmują się również przeprowadzaniem rekrutacji oraz sporządzaniem zestawień wydatków (źródło: http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,74896,202414.html).

 

Narzędzia pracy office managera

 

Jedną z podstawowych kompetencji OM jest zaopatrzenie biura w niezbędne artykuły biurowe, czyli drobne akcesoria, przybory do pisania, papier i korespondencję firmową, teczki i ochronę dla archiwizowanych dokumentów, kalendarze oraz przyborniki biurowe.
Do drobnych akcesoriów zaliczamy m.in. spinacze, zszywki oraz znaczniki, które umożliwią szybkie złączenie i oznaczenie ważnych fragmentów dokumentów. Papiery możemy przechowywać w segregatorach lub prostych, kilkurzędowych kuwetach stawianych na biurku, a kiedy już nie będą potrzebne – w pudłach archiwizacyjnych, koszulkach na dokumenty i zakładkach indeksujących. Aby utrzymać porządek i efektywnie przekazywać treści zadań, warto zainwestować w tablicę korkową, pinezki i samoprzylepne karteczki. Ciekawą ofertę akcesoriów biurowych i drobnych przyborów prezentuje np. Konsorcjum Biuro Klub.

Office manager bardzo dużo czasu poświęca segregowaniu i organizowaniu korespondencji, dlatego na jego biurku nie powinno zabraknąć papieru specjalistycznego – m.in. milimetrowego, samokopiującego, fakturowego czy wizytówkowego. Aby usprawnić proces nadawania korespondencji, OM korzysta głównie z etykiet samoprzylepnych dedykowanych do zadrukowania i przyklejenia na kopertę. Ręczne wypisanie adresu generuje dużo czasu, a przecież efektywność i szybkość działań są premiowane przez pracodawców. Dysponowanie profesjonalnymi narzędziami biurowymi pomaga wykonać powierzone obowiązki z dużą dokładnością, precyzją i w krótkim czasie.

Trudno wyobrazić sobie nowoczesne biuro bez podstawowych akcesoriów i przyborów, które umożliwią perfekcyjną organizację pracy. Jeżeli chcemy być postrzegani jako profesjonaliści, musimy dołożyć wszelkich starań, aby tak też się prezentować.