Home / Nowości produktowe / Zapowiedzi ASUS – ExpertBook B5 (B5402C i B5402F)

Zapowiedzi ASUS – ExpertBook B5 (B5402C i B5402F)

ASUS ExpertBook B5 to seria ultralekkich laptopów dostępnych zarówno w wersji z konwencjonalną konstrukcją, jak i w wariancie konwertowalnym z zawiasem 360° do zapewnienia maksymalnej możliwej mobilności, elastyczności i wyrazistości obrazu.

Nowe modele ExpertBook B5 (B5402C) i ExpertBook B5 Flip (B5402F) są wyposażone w ekrany 14-calowe. Dopełniają one dostępne już popularne modele 13-calowe laptopa B5, co pozwala zaoferować klientom szeroką linię modeli przeznaczonych do zastosowań biznesowych.

Precyzyjnie wykonana, minimalistyczna obudowa jest wykonana z czystego aluminium i stopu magnezu i aluminium, dzięki czemu bije rekordy w zakresie lekkości. Procesor Intel Core i7 wraz z układem graficznym Intel Iris Xe zapewniają dużą moc obliczeniową, a ponadto laptop obsługuje 48 GB pamięci RAM i najnowszy standard Intel WiFi 6E.
Zawiasy modelu B5 Flip można obracać pod kątem 360°, co umożliwia wykorzystywanie tego laptopa w różnych ustawieniach – od trybu „namiotu”, aż po tryb tabletu. Dzięki temu użytkownik może natychmiast rozpocząć pracę zespołową, udostępniać treści lub prowadzić prezentacje. Opcjonalny rysik jest zawsze blisko dzięki uchwytowi dokującemu.


Nowe modele z serii B5 oferują również pojemną baterię do pracy przez cały dzień, a ponadto opracowano je z zastosowaniem wielu najnowocześniejszych technologii dla zwiększenia Twojej produktywności w drodze. Do technologii tych należą redukcja szumów wspomagana SI do wyraźnego dźwięku podczas połączeń głosowych i konferencji, obsługa macierzy RAID skonfigurowanej z dwóch dysków SSD dla wszechstronnych i superszybkich rozwiązań dyskowych, a także ASUS NumberPad do szybkiego wprowadzania danych.
Prywatność użytkownika, zabezpieczenia biznesowe oraz wytrzymałość do codziennego użytkowania to podstawy serii B5. Urządzenia posiadają zintegrowany czytnik linii papilarnych, opcjonalną kamerę na podczerwień do logowania za pomocą twarzy, chip TPM 2.0. Ponadto charakteryzują się trwałością zgodną z rygorystycznym standardem wojskowym MIL-STD 810H.