Home / Office News / Takiej publikacji wcześniej w Polsce nie było!

Takiej publikacji wcześniej w Polsce nie było!

Światowe badania dowodzą, że otwarte przestrzenie biurowe nie sprzyjają efektywności zespołów i firm. Według największego internetowego instytutu badań opinii Ask.com  popularne biura typu open space  obniżają wydajność pracowników.

Badacze z Uniwersytetu w Sydney przepytali 42 tysiące pracowników z 303 różnie urządzonych biur. Ci, którzy pracowali w biurach typu open space, opisywali je jako miejsca hałaśliwe, rozpraszające i absolutnie niesprzyjające  produktywności. Uniwersytet Kalifornijski w Berkeley, udowodnił, że najwartościowsi, kreatywni pracownicy nie są skłonni do pracy w zespole. Dla tej grupy to właśnie praca w samotności jest katalizatorem innowacyjności i kuźnią pomysłów.

Jak zatem stworzyć wysoko produktywny zespół pracowników na open space?

Właśnie powstał raport specjalny „UJARZMIJ OPEN SPACE 2015”. Każdy może pobrać go bezpłatnie i dzięki niemu stworzyć wysoko produktywny zespół pracowników na open space lub samemu nauczyć się pracować w tego typu przestrzeniach tak, aby nie tracić czasu.

Każde miasto ma swój własny Mordor, jak nazywana jest biurowa część Warszawy. W każdym           Mordorze mieszczą się setki firm i korporacji, tysiące pracowników. Większość pracuje w przestrzeniach typu open space, ograniczających prywatność i normy kultury pracy do minimum. Nade wszystko jednak , otwarte przestrzenie biurowe nie sprzyjają efektywności i produktywności ludzi, zespołów i całych firm.

Wokół tego tematu skupiona jest olbrzymia społeczność od prezesów i dyrektorów po zwykłych szarych pracowników korporacji. Profil FB „Mordor na Domaniewskiej”, czyli wszystko o korpo życiu, zbliża się do 100 tysięcy polubień użytkowników.

Wpisując się w tę olbrzymią debatę, przedstawiamy  raport specjalny „UJARZMIJ OPEN SPACE 2015”. Ten autorski projekt Grzegorza Frątczaka, uznanego eksperta w dziedzinie produktywności  i twórcy bloga projektantczasu.pl jest bezpłatny i dostępny dla każdego poprzez platformę www.ujarzmijopenspace.pl

„Nie ma tygodnia, w którym nie stykałbym się z problemami ludzi pracujących na open space.  Świadomość, że mam wiedzę, która jest im potrzebna, lecz po prostu nie starcza mi fizycznie czasu na jej przekazanie w formie szkoleń jest frustrująca. Stąd pomysł na opracowanie raportu „Ujarzmij Open Space”. Zawiera on esencję moich kilkuletnich doświadczeń szkoleniowych i został opracowany na podstawie światowych i własnych autorskich badań. Jako jedyny zawiera też komplet informacji i rozwiązań, jak osiągnąć wzrost efektywności w biurach open space, zachowując wysoką kulturę pracy” – mówi Grzegorz Frątczak.

Jak skorzystać z raportu?

Aby skorzystać z raportu wystarczy wejść na stronę  www.ujarzmijopenspace.pl  . Są na niej 2 opcje pobrania raportu:

  1. Wystarczy się zarejestrować.
  2. Bez rejestracji – można udostępnić link strony na Facebooku albo Twitterze i w zamian otrzymać raport.

Raport ma 55 stron, waży 1,8 MB.

„Wierzę, że raport jest dobrym krokiem w kierunku edukacji biznesowej Polaków, a osobom, które żyją w stresie, natłoku obowiązków, braku czasu – pomoże odzyskać poczucie kontroli i bezpieczeństwa. Zrewolucjonizujmy nasz polski  biurowy open space” – mówi Grzegorz Frątczak.