Home / Dokumenty w firmie / Skanery EPSON z nagrodami.

Skanery EPSON z nagrodami.

Skanery Epson zdobyły siedem nagród DataMaster Lab Awards – od kategorii „Najprostszy w obsłudze” po „Najlepsza jakość obrazu”.

W momencie, gdy coraz więcej organizacji docenia wagę digitalizacji dokumentów, nagrody DataMaster Lab Awards potwierdzają wszechstronność i jakość produktów firmy Epson.

W serii rygorystycznych testów przeprowadzonych przez uznany, niezależny instytut badawczy DataMaster Lab, firma Epson otrzymała aż siedem nagród DataMaster Lab 2022 Awards, które potwierdzają jakość i przydatność jej produktów. Nagrody te przyznawane są w czasie, gdy digitalizacja dokumentów – wspierając zdalne i hybrydowe środowiska pracy oraz zwiększając efektywność obiegu i bezpieczeństwa informacji – uzyskuje coraz większe znaczenie.
Produkty Epson zostały docenione w takich kategoriach jak „Najlepsza jakość obrazu”, „Najprostsze w obsłudze” czy „Największy komfort użytkowania”. Potwierdza to, że spełniają one potrzeby zarówno użytkowników indywidualnych, jak i przedsiębiorstw.

Zwycięskie skanery to:
● Epson DS-360W Najlepszy stosunek jakości obrazu / rozmiaru pliku
● Epson DS-730N Najlepszy stosunek jakości obrazu / rozmiaru pliku
● Epson DS-32000 Najlepszy stosunek jakości obrazu / rozmiaru pliku
● Epson DS-30000 Najlepszy stosunek jakości obrazu / rozmiaru pliku
● Epson DS-730N Największy komfort użytkowania
● Epson DS-32000 Najprostszy w obsłudze skaner
● Epson DS-30000 Najprostszy w obsłudze skaner

Niezmiernie się cieszymy, że nasze produkty zostały docenione przez tak szanowany i profesjonalny instytut badawczy co potwierdziło zarówno wartość biznesową, którą oferują jak i przyjazność ich obsługi.

– powiedział Szymon Kaczorowski z Epson.


Większość producentów urządzeń do obrazowania oferuje sposoby kompresowania plików, które mogą zmniejszać ich rozmiar i nawet ponad dziesięciokrotnie obniżyć koszt ich przechowywania. Niestety tworzenie jak najmniejszych plików często odbywa się kosztem jakości samych obrazów. Nagrodzone skanery generują małe i łatwe do przechowywania w chmurze pliki PDF, a jednocześnie gwarantują świetną jakość”

– powiedział , Edward Bilson z DataMaster komentując jakość obrazu.

Zapytany o nagrodzone urządzenia w kategorii „Największy komfort użytkowania”

Jak wykazały niezależne testy DataMaster Lab, skanery, które wyróżniono tą nagrodą – w porównaniu z konkurencyjnymi urządzeniami – mają szeroką gamę intuicyjnych funkcji i są bardzo proste w obsłudze. Przekłada się to na łatwość i efektywność użytkowania.

– powiedział Bilson

Epson Europe B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce

Epson – olimpijskie początki
Dzieje tej firmy uczą, że na długofalowy sukces składa się kilka warunków. Oprócz ciężkiej pracy niezbędna jest też odwaga do podejmowania ryzyka. Dziś znamy Epson na podium lidera produkcji drukarek i projektorów, ale do tego miejsca wiodła długa droga. W 1964 roku podczas sportowych zmagań lekkoatletów z całego świata Epson mierzył czasy sportowców pierwszym kwarcowym stoperem i automatycznie je drukował. W 1969 roku przedstawił światu pierwszy zegarek kwarcowy, a w 1989 – pierwszy kolorowy projektor LCD. Inżynierom Epson zawdzięczamy też powstanie prekursora miniaturowych komputerów, wizjer cyfrowy w aparatach i pierwszego latającego robota.


Projekcja czy druk – przede wszystkim wierny obraz
Sprzętem, w produkcji którego Epson przoduje, od lat pozostają projektory oraz drukarki atramentowe.
Projektory Epsona dzięki zastosowanej technologii 3LCD generują obraz, który zapewnia przyjazne dla wzroku światło oraz wysoką jasność i nasycone barwy. Dlatego, doceniając jakość projekcji, w ślepych testach klienci uznają ten sprzęt za najlepszy w 95% przypadków. O klasie drukarek z niebieskim logo świadczy fakt, że to właśnie Epson jako pierwsza atramentówka na świecie poleciała w kosmos. Pozycję lidera na tym rynku firma zawdzięcza innowacjom kierowanych dla różnych grup odbiorców – od kieszonkowych drukarek hi-tech, poprzez rozwiązania dla domu i biznesu, aż po wielkonakładowe maszyny przemysłowe. Hitem dla użytkowników indywidualnych i małych firm są urządzenia EcoTank (z systemem stałego zasilania w atrament) godzące wysoką jakość wydruku z niskimi kosztami eksploatacji. Biznes z kolei docenia wielofunkcyjne RIPS mogące wydrukować aż 75 tys. stron na jednym zestawie tuszów.

Sekret powodzenia? Badania i rozwój zamiast cięć
Firma istnieje od 1942 roku, pozycję lidera w świecie nowych technologii utrzymuje już od półwiecza. Nie byłoby to możliwe bez inwestycji w badania. Ta strategia sprawdza się doskonale i sprowadza się do ciągłego rozwoju i inwestycji zamiast redukcji zatrudnienia czy optymalizacji kosztów poprzez redukcję R&D. O rezultacie świadczy liczba niemal 14 patentów jakie wychodzą z laboratoriów firmy… każdego dnia, co daje ponad 5 tys. innowacji rocznie