Home / Office Design / Skandynawski design jest ponadczasowy i stanowi świadectwo zamiłowania do światła i natury
Kinnarps Senor

Skandynawski design jest ponadczasowy i stanowi świadectwo zamiłowania do światła i natury

Nieszablonowe, funkcjonalne i ergonomiczne

 

seria[P] – biurko energooszczędne

Nowa seria[P] jest świetnym przykładem tej filozofii – urzeka prostotą formy, funkcjonalnością oraz świeżą kolorystyką. To linia ergonomicznych biurek, przeznaczonych do pracy w pozycji siedzącej i stojącej, obecna w ofercie Kinnarps od 2010 roku. Niedawno seria ta została wzbogacona o kilka finezyjnych detali, m.in. ścięty profil krawędzi blatu oraz elegancko ukryty mechanizm regulacyjny. Wielką nowością w ofercie jest blat przesuwany w poziomie – ta funkcja z pewnością sprawdzi się w miejscach, gdzie ułożenie kabli stanowi nie lada wyzwanie.

Nowy projekt zakładał również optymalizację zużycia energii, pobieranej przez elektryczny mechanizm regulacji wysokości biurka. Najnowsze rozwiązanie zapewnia pobór mocy na poziomie 0,3W w trybie gotowości mechanizmu, jednak dostępne jest również biurko, którego mechanizm pobiera zaledwie 0,1W w tym samym trybie, co czyni je jednym z najbardziej energooszczędnych na rynku. Produkty z Serii[P] spełniają wymogi standardów Nordic Ecolabel (Nordyckiego Łabędzia) oraz posiadają oznakowanie FSC, co potwierdza, że są one przyjazne środowisku.

Biurka z nowej Serii[P] są dostępne w naturalnej okleinie dębowej, bukowej i brzozowej oraz laminacie w tych samych kolorach, a także w opcji jasnoszarej, białej i czarnej. Standardowo oferowanych jest kilka różnych wykończeń, jednak na życzenie klienta możliwa jest również bardziej zaawansowana personalizacja tej serii.

Kinnarps SERIA p P148W

Kinnarps SERIA p P148W

Esencia – lekka i solidna

Za projekt nowego fotela marki Drabert w ofercie Kinnarps odpowiada Daniel Figueroa. Niezwykły charakter tego elementu wyposażenia biurowego idzie w parze z jego wymowną nazwą – Esencia, która została zaczerpnięta z łacińskiego słowa „essentia”, oznaczającego istotę, meritum sprawy, niezbędny czynnik. Ta „esencjonalność” została doskonale odzwierciedlona w projekcie fotela.

Daniel Figueroa współpracuje z marką Drabert od 1995 roku i w ciągu tej wieloletniej współpracy zdążył odnieść wiele sukcesów, potwierdzonych licznymi nagrodami za nieszablonowe projekty foteli i krzeseł, przeznaczonych do biur i przestrzeni publicznych. Sam projektant przyznaje zresztą, że to właśnie nad fotelami lubi pracować najbardziej, ponieważ fotele dają mu możliwość komponowania elementów estetyki i ergonomii w jedną spójną całość. – Największym wyzwaniem jest stworzenie projektu takiego fotela, który nawet po wielu godzinach użytkowania będzie nadal wygodny. Ogromne znaczenie mają tu ergonomia i funkcjonalność, jednak należy uwzględnić też rolę danego fotelu w środowisku, w którym będzie używany. Jego charakter musi odpowiadać jego otoczeniu – mówi Daniel Figueroa.

Główną rolę w projekcie Esencii odgrywa użytkownik. Fotel posiada szeroki zakres regulacji, oferując możliwość indywidualnej konfiguracji zależnie od sylwetki użytkownika, preferowanej pozycji czy też rodzaju wykonywanej pracy. Dźwignie regulacyjne są łatwo dostępne i proste w obsłudze, zaś sam fotel wyposażony jest w mechanizm Synchrone, który zapewnia niezwykłą płynność regulacji ustawienia oparcia. Co więcej, regulacja odchylenia oparcia odbywa się w sposób automatyczny – oparcie podąża za pozycją aktualnego użytkownika fotela. Daniel Figueroa przyznaje, że projekt Esencii miał stanowić odpowiedź na pytanie: jak uprościć innym życie? Wygląda na to, że ta odpowiedź jest co najmniej wyczerpująca.

Warto podkreślić, że Esencia to jeden z najlżejszych foteli dostępnych na rynku – ważąc zaledwie 13 kilogramów, charakteryzuje się niezwykle solidną i trwałą konstrukcją. Fotel jest także bardzo łatwy w montażu i demontażu. Oparcie wykonane jest z siatki, która oprócz tego, że świetnie się prezentuje, oferuje wysoki poziom komfortu. W ofercie Kinnarps oparcie dostępne jest w sześciu wariantach kolorystycznych, zaś siedzisko można obić każdą z dostępnych tapicerek, wedle własnego gustu.

Kinnarps ESENTIA D_1075_DG

Kinnarps ESENTIA D_1075_DG

Minimalistyczny Senor

Senor to nowa, ekskluzywna seria mebli gabinetowych w ofercie Kinnarps, łącząca w sobie surowość linii prostych z frywolnością krzywych. Zresztą sam projektant – Volker W. Eysing – uważa, że „krzywa to najbardziej ekscytujące połączenie pomiędzy płaszczyzną pionową a poziomą”.

Seria Senor, obejmująca biurka gabinetowe, stoły konferencyjne i szafki, to produkt marki MartinStoll. Została zaprojektowana przez uznanego niemieckiego projektanta, Volkera W. Eysinga, zdobywcę m.in. prestiżowej nagrody Red Dot Design. Eysing znany jest z tego, że tworzy swoje projektu w oparciu o jeden kluczowy motyw przewodni. Nie inaczej jest w przypadku serii Senor, gdzie widać nie tylko jego charakterystyczny minimalistyczny, oszczędny w formę styl widoczny, lecz także wyraźny nacisk na wykorzystanie krzywej.

Biurko Senor nie posiada żadnych widocznych uchwytów. Eysing podszedł do projektu dość niestandardowo i postawił na niesztampowe rozwiązania, by zachować minimalistyczny charakter mebli. Smukłość formy dodatkowo podkreśla zastosowana kolorystyka – biały lakier w połączeniu z ciepłą barwą drewna.

Produkty z serii Senor oferowane są w wykończeniu dębowym, orzechowym, bukowym i klonowym. Istnieje również możliwość wielu konfiguracji mebli, uwzględniających indywidualne preferencje właściciela – szafki można wyposażyć np. w system oświetlenia LED oraz w dodatkowe szuflady i przegrody. Biurka Senor doskonale komponują się z siedziskami z tej samej serii.

Kinnarps Senor

Kinnarps Senor

 

Multicom – spotkania i inspiracje
Nie ma wątpliwości, że spotkania to nieodłączny – i stale zyskujący na znaczeniu – element dzisiejszego biznesu. Obecnie coraz więcej pracy wykonuje się zespołowo, stąd też rosnące zapotrzebowanie na miejsca przystosowane do pracy licznych grup. Multicom to nowa seria stołów Kinnarps, zaprojektowana, aby codzienne środowisko pracy stało się bardziej stymulujące. Nazwa Multicom powstała w wyniku połączenia słowa „multi”, oznaczającego „wiele”, z łacińskim słowem „communis”, czyli „dzielić się”. Świetnie oddaje ona filozofię towarzyszącą projektowi serii, którą jest swobodna wymiana pomysłów, opinii i idei.

Seria Multicom oferuje szeroki wybór modeli – od stołów konferencyjnych, poprzez miejsca pracy stojącej, aż po stoły do stanowisk pracy indywidualnej. Rozwiązania z zastosowaniem  serii Multicom umożliwiają łączenie poszczególnych elementów w różne aranżacje – zarówno „okrągły stół”, jak i standardowy długi stół konferencyjny. W tym projekcie postawiono na prostotę wzornictwa przy jednoczesnym podkreśleniu wyrazistości detali. Opracowano elegancki i praktyczny system przechowywania kabli oraz mechanizm regulacyjny, które idealnie komponują się z całością. Nowoczesny design nie oznacza jednak odejścia od funkcjonalności – stoły Multicom można łączyć w bardzo prosty sposób, bez użycia dodatkowych narzędzi.
Produkty z serii Multicom, dostępne w ofercie Kinnarps już w tym roku, będą oferowane w okleinie brzozowej, dębowej lub bukowej oraz w białym, jasnoszarym, brzozowym, dębowym lub bukowym laminacie. Multicom można również wyposażyć w zintegrowany system podświetlenia LED.

Kinnarps Multicom

Kinnarps Multicom