Home / Biura-biurowce / Rower jako benefit pracowniczy?

Rower jako benefit pracowniczy?

CPI Property Group (CPIPG), największy właściciel nieruchomości komercyjnych
w Czechach, Berlinie i regionie Europy Środkowo-Wschodniej, podpisała umowę
o partnerstwie strategicznym z  firmą Kross Rental z grupy KROSS.

Umowa podpisana została w ramach realizacji przez CPIPG polityki zrównoważonego rozwoju, której jednym z elementów jest autorski program, służący poprawie komfortu funkcjonowania
w rzeczywistości biurowej, OfficeME. W efekcie podpisania umowy opracowana została akcja BikeME, której celem jest promocja nie tylko zdrowego stylu życia wśród pracowników biurowców z portfolio CPIPG, ale również ekologicznych rozwiązań transportowych. Do współpracy zaproszono firmę Kross Rental z grupy KROSS. KROSS to lider rynku rowerowego w Polsce i jeden z największych producentów w Europie.

W skład grupy wchodzi również spółka zajmująca się prowadzeniem usług  wynajmu długoterminowego rowerów dla firm – Kross Rental. W ofercie znajduje się pełna gama jednośladów – od rowerów miejskich, przez górskie, szosowe aż po modele elektryczne.

Partnerstwo polega na promocji usługi najmu długoterminowego wśród najemców biurowców, przedstawieniu pełnej oferty dostępnych modeli oraz opcji serwisowej.  W trakcie wydarzeń specjalnych zorganizowane zostaną akcje BikeME. Specjaliści serwisowi z teamu Kross Rental będą prowadzić przeglądy rowerów pracowników biurowców, udzielą fachowych porad, czy zorganizują konkursy z nagrodami. Na miejscu będzie można też testować rowery elektryczne KROSS, czołowego polskiego producenta w tym segmencie W maju rusza wielkie wyzwanie BikeME – dzięki zainstalowaniu specjalnej aplikacji pracownicy największych biurowców CPIPG będą mogli indywidualnie i grupowo zbierać punkty za przejechane kilometry. Zwycięzcy otrzymają nagrody ufundowane oczywiście przez Kross Rental.

Warszawa staje się coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów miastem. W połowie 2021 roku mieliśmy już 499 km ścieżek rowerowych, a przez ostatnich pięć lat przybyło ich 225 km. Widok dojeżdżających do pracy na dwóch kółkach spowszedniał i ma coraz więcej naśladowców.
Dlatego w naszych biurowcach dysponujemy infrastrukturą rowerową – od parkingów przez szatnie i prysznice, którą stale unowocześniamy. Usługa naszego strategicznego partnera Kross Rental doskonale wpisuje się w koncepcję nowoczesnego, przyjaznego i proekologicznego biura, dlatego mam nadzieję, że spotka się z dużym zainteresowaniem naszych najemców.

– komentuje Monika Olejnik-Okuniewska, PR&Marketing Director w CPIPG Polska
Foto: www.krossrental.pl

Kross Rental oferuje korzystną usługa najmu długoterminowego rowerów, jako benefit pracowniczy. Z tego rozwiązania korzysta już bardzo dużo działających w Polsce firm. W pakiecie mamy rower, opiekę serwisową przez cały okres trwania umowy oraz ubezpieczenie. Po upływie kontraktu i przedłużeniu umowy pracodawca może zachować rower, wykupić go lub zamienić dotychczasowy sprzęt na nowszy model. W obecnej sytuacji ekonomicznej i rosnących cen paliwa oraz coraz większym zwracaniu uwagi na środowisko zyskujemy zdrowie, czas i oszczędności. Po okresie pandemii widzimy, że rower stał się jednym z ulubionych środków komunikacji pracowników. Wybierając jednoślad dbają o swoje zdrowie, aktywność i bezpieczeństwo.

– dodaje Bartosz Widomski, CEO Kross Rental