Home / Office Design / Rockfon Color-all Special – sufit w 1 950 kolorach
Fot. Rockfon Sufity nie muszą być monotonnie białe. Teraz Rockfon umożliwia wybór płyt w 1 950 odcieniach

Rockfon Color-all Special – sufit w 1 950 kolorach

Wyobraźnia architektów i inwestorów bywa nieograniczona. Niestety wizjonerskie projekty aranżacji wnętrz szybko upadają w zderzeniu z rzeczywistością. Wybór materiałów jest na rynku szeroki, ale w praktyce odważne projekty nie mają szansy na realizację choćby ze względu na ograniczą paletę barw. Tak było z sufitami podwieszanymi. Do niedawna. Na rynek weszły bowiem rozwiązania Rockfon Color-all Special. Firma daje możliwość zamówienia płyt akustycznych w dowolnym odcieniu 

z palety NCS.

 

Paleta NCS (Natural Colour System) to najpowszechniejszy na świecie system określający barwy. Wzorce opracowane zostały przez sztokholmski ośrodek Scandinavian Colour Institute – obecnie NCS Colour A.B. Standardowa paleta NCS obejmuje 1 950 kolorów.
I właśnie w tak ogromnej skali barw zamówić teraz można akustyczne sufity podwieszane Rockfon Color-all Special. Jednym z głównych kierunków rozwoju Rockfon od dawna jest kreowanie nowych trendów w aranżacji wnętrz. Firma stara się odpowiedzieć na oczekiwania projektantów, nawet te najśmielsze. Wiele razy architekci zgłaszali, że ogranicza ich kolorystyka sufitów podwieszanych. Nowa linia to prawie spełnienie ich snów. 

Płyty mogą zostać zamówione w wersji matowej lub błyszczącej. Firma zapewnia także konstrukcję nośną
w odpowiedniej barwie, idealnie dopasowanej do płyt. Wybierać można
w kilku wymiarach modułów do montażu z widoczną, częściowo widoczną lub ukrytą konstrukcją nośną. Swobodę projektowania podnosi także fakt, iż producent zapewnia możliwość zamówienia minimalnej ilości sufitów, nawet jednego opakowania.

 

Kolorowe sufity Rockfon charakteryzuje najwyższa klasa pochłaniania dźwięku – klasa A (αw =0,95). Wykonane są ze skalnej wełny mineralnej, dzięki czemu posiadają nie tylko doskonałe właściwości akustyczne, ale też wysoki poziom odporności na ogień (klasa A1).

 

Nowość uzupełnia dostępną wcześniej gamę Color-all obejmującą 34 standardowe kolory, które nadal będą dostępne w sprzedaży.

Fot. Rockfon  Energetyczna zieleń sufitów podwieszanych Rockfon Color-all tworzy odpowiednią atmosferę m.in. w strefie restauracyjnej szkoły Houtens School

Fot. Rockfon
Energetyczna zieleń sufitów podwieszanych Rockfon Color-all tworzy odpowiednią atmosferę m.in. w strefie restauracyjnej szkoły Houtens School

 

Kolor to charakter wnętrza

Jak ważna jest kolorystyka wnętrz w obiektach użyteczności publicznej łatwo przekonać się oglądając realizacje, w których inwestor i architekt nie bali się wybrać rozwiązania nieszablonowe. Jak np. w Houtens School w Holandii. Projektanci z pracowni BBHD wprowadzili do pomieszczeń żywe kolory zieleni na suficie i ścianach. Soczysta zieleń płyt akustycznych Rockfon sprawia, że wnętrza szkoły napełniają energią. Dodatkowo odpowiednie zaakcentowane barwą pozwoliło wskazać umowne granice pomiędzy poszczególnymi częściami budynku.