Home / Nowości produktowe / Prywatność w wersji HD

Prywatność w wersji HD

Działająca na naszym rynku od 2014 roku firma Sonte Poland jest autorem jednego z najciekawszych rozwiązań mających na celu sterowanie prywatnością – inteligentnej folii okiennej. Folia ta pozwala na sterowanie prywatnością w domu i biurze za pomocą smartfona czy tabletu.

Przypomnijmy, sekret budowy inteligentnej folii okiennej opartej na Technologii Cyfrowego Cieniowania tkwi we właściwościach ciekłych kryształów, wkomponowanych między dwie warstwy folii PET. Kiedy ich cząsteczki otrzymują impuls po podłączeniu do źródła zasilania, układają się w sposób regularny, a my postrzegamy folię jako przezroczystą, natomiast w momencie, gdy odetniemy dopływ prądu do przesłony, ciekłe kryształy układają się niesymetrycznie, w wyniku czego przesłona staje się matowa – zbliżona wyglądem do szkła mlecznego. Mechanizm ten pozwala na dostosowywanie ilości światła przenikającego przez okna. Sterować przezroczystością folii możemy tradycyjnie – posługując się pilotem, ale również zdalnie, za pomocą smartfona lub tabletu dzięki aplikacji SONTE, kompatybilnej z systemami iOS i Android. Program – poza możliwością kontrolowania zaciemnienia folii – umożliwia także zaprogramowanie tzw. timerów, a więc zaplanowanie scenariuszy, które uruchamiają się automatycznie o ustalonej godzinie.

SONTE HD

Widząc rosnącą popularność i zapotrzebowanie na swoje produkty, firma z siedzibą w Bielsku-Białej postanowiła rozszerzyć swoją ofertę. Najnowszy produkt powinien zadowolić nawet najbardziej wybrednych klientów. Nowa folia Sonte HD to jeszcze większa przejrzystość i transparentność. Dzięki ciągłemu udoskonalaniu swoich produktów, uzyskano wzrost przejrzystości z 76 % do 81% przy folii w trybie przezroczystym. Współczynnik Haze (to parametr oceniający przejrzystość w momencie patrzenia pod kątem) został zmniejszony o połowę, co skutkuje większą przejrzystością pod kątem.

Co istotne dla klientów, w związku z wprowadzeniem nowego produktu, Sonte Poland przestaje kalkulować odpad w oferty. Teraz kupujący płaci tylko za rzeczywistą powierzchnię folii.

Zaawansowanie i użyteczność technologii wykorzystywanych przez Sonte Poland spotkało się z zaciekawieniem i aprobatą firm działających w pokrewnych branżach. Dzięki temu firma wkrótce rozpocznie współpracę z jednym z najbardziej znanych producentów szkła laminowanego w Polsce – Dubiel Vitrum oferując klientom ciekłokrystaliczne szkło laminowane. Dodatkowo, bielska firma planuje wprowadzić na rynek własny system inteligentnych ścianek działowych zarówno zwykłych, akustycznych jak i przeciwogniowych (we współpracy z firmą FR Solutions).

Możliwość montażu na każdej szklanej powierzchni, gwarancja zachowania prywatności, ochrona przed wywierającym negatywny wpływ na nasze zdrowie promieniowaniem UV i IR oraz obniżenie kosztów związanych z pracą systemu klimatyzacyjnego decydują o coraz większej popularności tego rozwiązania, szczególnie wśród średnich i dużych firm. Do aktualnych klientów Sonte należą już potężne korporacje, takie jak BZ WBK czy Skanska.

www.sonte-poland.pl