Home / Office Design / Praca na stojąco

Praca na stojąco

Godziny spędzone za tradycyjnym biurkiem wcale nie służą efektywnej pracy, ani tym bardziej naszemu zdrowiu. Okazuje się, że wystarczy jedynie wciśnięcie przycisku z elektryczną regulacją wysokości, a otrzymamy możliwość dostosowania pozycji pracy do indywidualnych potrzeb. Rozwiązania te oferuje na terenie naszego kraju firma Kryza Technologies & Enterprises.

„Niewygodna” prawda

Naukowcy i lekarze alarmują: istnieje związek pomiędzy spędzaniem nadmiernej ilości czasu w pozycji siedzącej, a otyłością, cukrzycą i chorobami serca. Możemy się mocno zdziwić, ale szkód spowodowanych brakiem respektowania zasad ergonomiki pracy nawet aktywność fizyczna nie zniweluje.

To w jakiej pozycji spędzamy większość dnia bezpośrednio przekłada się na układ mięśniowo-szkieletowy i produktywność w miejscu pracy. Wiemy doskonale jak bardzo różnimy się pod względem fizycznym od siebie– a tylko regulowane biurka umożliwiają dostosować środowisko pracy do potrzeb osób o różnym wzroście i budowie ciała, oraz uwzględnić potrzeby osób na wózkach inwalidzkich lub cierpiących na problemy z kręgosłupem.

501-17-2 501-17-3

Praca w pozycji stojącej to najprostszy i najbardziej efektywny sposób w zapobieganiu przybierania na wadze, zwiększania wydajności oraz zwalczania bólu pleców i zmęczenia. Pomaga zredukować tkankę tłuszczową, a sama możliwość zmiany pozycji z siedzącej na stojącą ma korzystne skutki dla zdrowia i wpływa na wydajność pracy.

Coraz więcej pracodawców przekonuje się, iż zyski związane z większą produktywnością i większą satysfakcją pracowników przewyższają koszty zakupu odpowiedniego wyposażenia biurowego. Efekt końcowy potwierdzają badania: zastosowanie w miejscach pracy regulowanych biurek zmniejsza aż o 62% poziom dyskomfortu użytkowników i o połowę rzadziej skutkuje urazom i innym schorzeniom w stosunku do konwencjonalnych mebli.

Dobre praktyki przy wyborze stołu/blatu

501_17 501-27-6

Specjaliści Kryza Technologies & Enterprises wskazują, iż możliwość regulacji/ zmiany pozycji na stanowisku pracy jest najważniejszym czynnikiem oddziałującym na zdrowie i efektywność pracownika. Przy wyborze stołu/blatu warto kierować się poniższymi zaleceniami:

 1. Wysokość stołu powinna być regulowana, by móc dostosować stół do potrzeb danego użytkownika. Ekran, klawiatura oraz myszka komputerowa powinny znajdować się na odpowiedniej wysokości względem użytkownika.
 2. Głębokość stołu powinna mieć minimum 80cm, by ekran monitora znajdował się w optymalnej odległości od użytkownika, oraz by użytkownik mógł umieścić całe przedramię na blacie podczas pracy z myszką.
 3. Szerokość – stół powinien być na tyle szeroki, by po obu stronach klawiatury pozostała przestrzeń na inne przedmioty.
 4. Stół powinien być na tyle głęboki, by przedramię oraz nadgarstek mogły spocząć przed klawiaturą.
 5. Użytkownik stołu powinien móc swobodnie poruszać nogami pod blatem.
 6. Możliwość pochylenia blatu jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które dużo czytają przed biurkiem.

Sprawdzone rozwiązania

Rozwiązania firmy Kryza Technologies & Enterprises bazują na ofercie biurek i stołów o regulowanej wysokości duńskiego producenta – firmy ConSet. Dysponuje ona w swoim szerokim spektrum zróżnicowanych modeli pozwalających spełnić różne oczekiwania odbiorców. Oferowane biurka pozwalają współgrać z indywidualną budową ciała i dostosowują się do  potrzeb pracownika.

501-29-C Modulramme-6

Firma ConSet jest producentem systemów podnoszących blat, regulowanych kolumn i ram. W ofercie polskiego przedstawiciela firmy dostępne są biurka komputerowe o regulowanej wysokości są dostępne w wersji z 1 kolumną, 2 nogami oraz 3 nogami.  W ofercie znajdują się także ruchome stoły konferencyjne.

Meble biurowe ConSet z elektryczną regulacją wysokości umożliwiają zmianę pozycji pracy z siedzącej na stojącą za pomocą przycisku. Proces podnoszenia oraz obniżania blatów jest prosty i szybki, gdyż regulacji wysokości dokonuje się za pomocą dwóch przycisków. Mechanizm bezpieczeństwa zapobiega przypadkowemu uruchomieniu przesuwania.

10 argumentów za wyborem ruchomych biurek ConSet

 1. Swobodna zmiana pozycji pracy zapobiega problemom zdrowotnym– udowodnione naukowo.
 2. Biurka ruchome Conset dostosowują się do indywidualnej budowy ciała pracownika i jego potrzeb. Jest to szczególnie korzystne dla osób wysokich narażonych na garbienie.
 3. Swoboda pozycji pracy znacząco poprawia efektywność.
 4. Osoby z istniejącą wadą kręgosłupa, lub przechodzące okres rekonwalescencji po zabiegach szpitalnych, odczują dużą ulgę mając możliwość zmiany pozycji pracy na stojącą. Możliwość regularnej zmiany pozycji pracy zapobiega przeciążeniom mięśni oraz stawów.
 5. Regulacja wysokości blatu umożliwia stworzenie miejsca pracy osobom niepełnosprawnym, w tym na wózkach inwalidzkich.
 6. Podnoszenie oraz obniżanie blatu jest proste – ponadto stoły posiadają mechanizm bezpieczeństwa, zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu.
 7. Rozwiązanie jest także korzystne w przypadku osób dzielących te samo stanowisko pracy, oraz przy pracy zmianowej.
 8. Szeroki wachlarz oferty dostosowany do potrzeb Klienta
 9. Biurko komputerowe o regulowanym blacie już nie jest kosztowną inwestycją.
 10. Fachowe i kompleksowe doradztwo oraz obsługa techniczna.

 

Oko na biurko

Kupując nowe biurko/ stół z elektryczną regulacją wysokości należy wziąć pod uwagę wiele czynników – najważniejsze to wytrzymałość i przeznaczenie. W kwestii wytrzymałości miej na uwadze ciężar blatu np. blat o wymiarach 1600mm x 800mm waży ok. 20kg, a blat o wymiarach 2000mm x 800mm wazy ok. 25kg) oraz potencjał wagi wszystkich przedmiotów na ulokowanych na blacie a niezbędnych na stanowisku pracy – w biurze oprócz komputera, telefonu (-ów), skanera i drukarki, blaty nierzadko muszą utrzymać ciężar książek, czasopism oraz dokumentów – lepiej jest zatem zakupić biurko o najwyższej obciążalności, na jaką pozwala nasz budżet.

W zakresie przeznaczenia pamiętaj o zadaniach związanych z danym stanowiskiem pracy – do jakiej pracy owe biurko zostaje przeznaczone. Różne zadania będą wymagały różnego poziomu stabilności blatu – kwestii niezbędnej dla stanowiska laboratoryjnego, niekoniecznie jednak istotnego dla stanowiska sekretarskiego.

Decydując się na zakup biurka ruchomego pamiętajmy także o specyfice planu pracy – długość dnia pracy i ewentualnie tryb pracy zmianowej.

polecamy_kryza

Obecnie posiadamy największą ofertę biurek i stołów z regulowaną wysokością. Począwszy od biurek szkolnych poprzez zastosowanie rozwiązań w przestrzeniach biurowych na stanowiskach i liniach produkcyjnych kończąc. Jest to 12 serii modeli dodatkowo w różnych konfiguracjach z możliwością dobrania stóp o różnym wzornictwie. Zakres regulacji wysokości blatu roboczego oparty na ramach jakie posiadamy w sprzedaży wynosi od 55-130cm, udźwig ram zależnie od modelu może wynosić do 200 kg. Należy pamiętać, że dopuszczalne obciążenie jest podane dla wartości podczas regulacji ramy w ruchu. Statycznie ramy przenoszą nawet dwukrotnie większe obciążenie.

Krystian Zajączkowski – właściciel.

Firma Kryza Technologies & Enterprises gwarantuje fachowe doradztwo przy wyborze odpowiednich mebli.

Cieszmy się pełną ergonomią pracy!

 KATALOGI:

button

Kontakt:

KRYZA Technologies & Enterprises

75-727 Koszalin, ul. Orla 31a/6