Home / Nowości produktowe / Plantronics wprowadza Calisto – nowe przenośne zestawy głośnomówiące USB ułatwiające prowadzenie telekonferencji pracownikom mobilnym i zdalnym
Calisto 3200 5200 Volume

Plantronics wprowadza Calisto – nowe przenośne zestawy głośnomówiące USB ułatwiające prowadzenie telekonferencji pracownikom mobilnym i zdalnym

Urządzenia Calisto 3200 i Calisto 5200 zwiększają możliwości prowadzenia telekonferencji przez pracowników w podróży

Firma Plantronics, będąca pionierem w dziedzinie urządzeń audio i liderem technologii komunikacji zintegrowanej, poinformowała o wprowadzeniu na rynek  przenośnych, osobistych zestawów głośnomówiących Calisto 3200 i Calisto 5200 do podłączenia z komputerem lub urządzeniem mobilnym. Oferujące dźwięk 360 stopni, a także charakteryzujące się prostą konstrukcją typu plug-and-play urządzenia Calisto 3200 i Calisto 5200 umożliwiają pojedynczym użytkownikom, a nawet grupom osób, prowadzenie profesjonalnych telekonferencji z dowolnego pomieszczenia, również poza siedzibą firmy. 

Oba modele Calisto są wyposażone w wielokierunkowe, pełnozakresowe mikrofony 360 stopni zapewniające podczas rozmów wyraźny, wysokiej jakości dźwięk. Aparaty są łatwe w obsłudze dzięki przyciskom, wizualnym wskaźnikom stanu, jak również komunikatom głosowym i alertom o wyciszeniu, które natychmiast informują o stanie połączenia.

Według badania przeprowadzonego w 2018 roku przez Oxford Economics tylko 30 proc. pracowników uważa, że ich firma ma odpowiednie pomieszczenia do prowadzenia rozmów indywidualnych lub telekonferencyjnych. Wobec tego często pracują oni zdalnie poza biurem. Do komunikacji z kolegami z pracy czy klientami potrzebują zatem odpowiednich narzędzi, które działają w dowolnym miejscu.  

„Ponad dwie trzecie osób na świecie pracuje poza biurem co najmniej raz w tygodniu, a osoby pracujące w biurach też potrzebują rozwiązań umożliwiających komunikację w podróży. Najnowsze zestawy głośnomówiące Calisto umożliwiają prowadzenie telekonferencji w dowolnym miejscu i dają pewność, że zarówno my będziemy wyraźnie słyszeć naszych rozmówców, jak i oni nas” – mówi ShantanuSarkar, Executive Vice President, Headset Business Unit, Plantronics. 

Urządzenie Calisto 3200 może być podłączone do komputerów PC i Mac oraz tabletów za pomocą kabla USB, natomiast zestaw Calisto 5200 można ponadto podłączyć do smartfona kablem audio 3,5 mm. Aby wydłużyć czas pracy akumulatora, Calisto 5200 wyłącza się automatycznie po odłączeniu od smartfona. Calisto 5200 może działać do 30 godzin bez konieczności ładowania akumulatora, co umożliwia przeprowadzenie w podróży wielu rozmów jednego dnia. Oba urządzenia są dostępne w wariantach USB-A i USB-C, mają system zarządzania okablowaniem i są dostarczane z futerałem ułatwiającym ich przewożenie.

Zarówno Calisto 3200 jak i Calisto 5200 są kompatybilne z Plantronics Manager Pro, wiodącym w branży rozwiązaniem Plantronics w chmurze przeznaczonym dla specjalistów IT. Usługa ta umożliwia zarządzanie urządzeniami audio i dostarczanie pomocy technicznej ich użytkownikom z jednej centralnej lokalizacji. Dostarcza też cenne informacje pomagające zapewnić jednolitą, wzorcową komunikację i wysoką jakość dźwięku z urządzeń. Usługa Plantronics Manager Pro jest sprzedawana oddzielnie.