Home / Biura-biurowce / Pionierskie rozwiązania w Atrium 1

Pionierskie rozwiązania w Atrium 1

Skanska Property Poland podpisała największą w ostatnich latach umowę najmu w Centralnym Obszarze Biznesu – w powstającym przy rondzie ONZ biurowcu Atrium 1. Głównym najemcą budynku będzie Bank Zachodni WBK z Grupy Santander.

Umowa podpisana została na 12 lat i obejmuje łącznie ponad 12 200 mkw. Jest to największa od kilku lat nowa umowa najmu w biznesowym centrum Warszawy (tzw. Central Business District). Poza powierzchnią biurową w budynku na parterze będzie znajdował się oddział Banku.

– Dla Banku Zachodniego WBK, trzeciego banku w Polsce, wybór Atrium 1 był naturalny. W biurowcu będzie mieściła się główna siedziba Banku wraz z jego flagowym oddziałem. Lokalizacja w biznesowym centrum Warszawy, miejscu prestiżowym i nowoczesnym, pozwoli na silną promocję i ekspozycję marki – powiedział Paweł Dziedzina, dyrektor ds. biznesowego zarządzania nieruchomościami w Banku Zachodnim WBK.

Skanska nazywa Atrium 1 swoim sztandarowym projektem. Koncepcja budynku powstała zgodnie z ideą „Workplaces by Skanska”. Oznacza to, że w budynku będzie się świetnie pracowało, bo stworzy on wyjątkowo komfortowy i dobry dla zdrowia klimat wewnętrzny. Atrium 1 ma też znakomitą ekspozycję przy samym Rondzie ONZ oraz doskonałą lokalizację z bezpośrednim dostępem do komunikacji miejskiej – praktycznie przy samej stacji nowej linii metra, a w okolicy jest mnóstwo miejsc, gdzie można zjeść, spotkać się, czy zrobić zakupy. Biurowiec będzie bardzo oszczędny w eksploatacji dla najemców, a jego wpływ na środowisko naturalne będzie bliski zera – w dużej mierze dzięki geotermalnym sondom sięgającym 200 m w głąb ziemi.

Pionierskich rozwiązań zastosowanych w Atrium 1 nie powstydziłyby się najnowocześniejsze biurowce Skandynawii czy USA, gdzie Skanska także prowadzi inwestycje na dużą skalę. Biura w Atrium 1 wyróżniać będzie dodatkowo nowoczesny design, elastyczność aranżacji powierzchni, a pracownicy będą mogli spędzać przerwy na zewnętrznym tarasie ulokowanym na wysokości piątego piętra.

– Zainteresowanie, jakim cieszy się Atrium 1, wynika zarówno z wysoko zaawansowanych rozwiązań technologicznych, jak i jakości powierzchni biurowej, komfortu i doskonałej lokalizacji. Jestem przekonany, że Atrium 1, nasz flagowy projekt, dołączy do grona biurowców Skanska wynajętych w stu procentach i sprzedanych jeszcze przed ukończeniem budowy – powiedział Arkadiusz Rudzki, dyrektor ds. leasingu i zarządzania wartością budynków w Skanska Property Poland.

Poza Bankiem Zachodnim WBK,  najemcami budynku są Skanska Property Poland oraz firma doradcza CBRE, z którą Skanska obecnie renegocjuje zawartą wcześniej umowę najmu.

Atrium 1 oferuje łącznie 18 tys. mkw. powierzchni biurowej i handlowej. Jego oddanie do użytku planowane jest na koniec 2013 roku. Deweloperowi w transakcji doradzała firma CBRE, natomiast najemcę reprezentowała firma Colliers International.