Home / Nowości produktowe / Pierwszy interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K

Pierwszy interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K

BenQ wprowadza na polski rynek RP790 – pierwszy interaktywny wielkoformatowy panel LED o rozdzielczości 4K (3840×2160) i jasności 430 nitów (cd/m2). Ekran ma wymiary 174 x 98 cm (przekątna 79 cali – 200 cm) co odpowiada wielkości najbardziej popularnych tablic szkolnych i tablic interaktywnych.

RP790 przeznaczony jest przede wszystkim do zastosowań edukacyjnych. Rozpoznawanie dotyku w 10 punktach umożliwia jednoczesną pracę nauczyciela i kilku uczniów co aktywizuje uczestników i uatrakcyjnia zajęcia.

Precyzyjny, 10 punktowy dotyk i wygoda obsługi

Technologia IR Touch umożliwia rozpoznawanie jednoczesnego dotyku w 10 punktach ekranu z dokładnością 32 767 x 32 767 punktów co w praktyce umożliwia jednoczesną pracę kilku osób – uczniów i nauczyciela. Jest to okazją do aktywnego włączenia do grupowych zajęć – do współdziałania – sporej części, czy nawet wszystkich uczniów.

Podłączanie różnych źródeł sygnału umożliwia wiele gniazd wygodnie umieszczonych na dolnej krawędzi ekranu, są to m.in.: HDMI, USB (Media Player), MHL (do łączenia urządzeń mobilnych), VGA, komponentowe (CA, YPbPr), RS232, audio, RJ45.
Przełączenie źródeł odbywa się wygodnie z dotykowego menu ekranowego. Na krawędzi ekranu umieszczono również klawisze – Hot Keys – szybkiego dostępu do najpotrzebniejszych funkcji.

Dbałość o wzrok
Pakiet rozwiązań BenQ Eye-Care zmniejsza zmęczenia wzroku przy długotrwałej pracy przy ekranie. Najważniejsze z nich to nowa technika podświetlania ekranu – Flicker-free – całkowicie eliminująca efekt migotania przy dowolnie ustawionym poziomie jasności oraz zmniejszony poziom emisji niebieskiej składowej widma – Low Blue Light – co dodatkowo zmniejsza zmęczenie wzroku. Kolejnym elementem jest antyodblaskowa powłoka ekranu zwiększająca kontrast obrazu i eliminująca odbicia od okien czy oświetlenia sali.

Wiele systemów operacyjnych i zero sterowników

RP790 zaprojektowano tak by bez konieczności instalowania sterowników w pełni obsługiwał Plug&Play systemu z którym się komunikuje i dawał dostęp do wszystkich jego zasobów. Systemy obsługiwane przez panel to: Windows, Mac OS X, Linux i Chrome OS.

Android OS™ dla edukacji

Dedykowana dla klas, niestandardowa wersja systemu Android zapewnia dostęp do dostaczanych w komplecie aplikacji WPS Office, EZWrite, Media Player czy przeglądarki internetowej. Niestandardowa wersja jest jednocześnie gwarancją bezpieczeństwa – ochrony przed nieautoryzowaną instalacją dowolnych aplikacji.

Głośniki, pisaki, pilot i interaktywne oprogramowanie

BenQ RP790 ma wbudowane dwa 10W głośniki, a w komplecie użytkownik otrzymuje 2 wskaźniki (Stylus) oraz pilota do zdalnego sterowania funkcjami panelu. Wraz z monitorem użytkownik otrzymuje bezpłatnie licencje na interaktywne oprogramowanie wspomagające prowadzenie lekcji: Display Note, Omnitapps, MDA i Qwrite.

  • Display Note – oprogramowanie do prowadzenia bezprzewodowych i interaktywnych lekcji przy użyciu wielu urządzeń mobilnych (polska wersja językowa) http://displaynote.com/
  • Omnitapps – oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji (tablica interaktywna) lub prezentacji (mediaViewer,MediaSwipe) w języku polskim http://multitouch-software.com/
  • MDA – oprogramowanie do zdalnej administracji panelami poprzez RS232 lub sieć LAN
  • Qwrite for IFP – proste oprogramowanie interaktywne do prowadzenia lekcji w języku polskim

Gniazdo OPS

Monitor RP790 wyposażony jest w kieszeń i gniazdo standardu OPS (Open Pluggable Specification) umożliwiające instalację komputera na karcie (single board computer) i media playerów co umożliwia stworzenie autonomicznego, interaktywnego centrum multimedialnego.

Dostępność

BenQ RP790 dostępny będzie na polskim rynku na przełomie czerwca i lipca br, Cena nie jest jeszcze ustalona. Gwarancja 36 miesięcy z możliwością naprawy w miejscu instalacji (On Site Repair). Dystrybutorami są: AB, ABCdata, Action i NTT.