Home / Nowości produktowe / PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK NAJLŻEJSZY I NAJBARDZIEJ KOMPAKTOWY PROJEKTOR LCD Z OBIEKTYWEM STAŁOOGNISKOWYM O JASNOŚCI 7000 LM

PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK NAJLŻEJSZY I NAJBARDZIEJ KOMPAKTOWY PROJEKTOR LCD Z OBIEKTYWEM STAŁOOGNISKOWYM O JASNOŚCI 7000 LM

Firma Panasonic ogłosiła dziś, że jej najnowsza seria projektorów LCD będzie spełniać kształtujące się obecnie potrzeby sektora edukacyjnego i biznesowego związane z pracą zespołową i generowaniem żywych, wyraźnych obrazów.

Seria PT-VMZ71 — która obejmuje cztery modele o rozdzielczości WUXGA, jasności od 5200 do 7000 lm i wysokim kontraście 3 000 000:1 — idealnie sprawdzi się w mocno oświetlonych salach lekcyjnych i pomieszczeniach do nauki hybrydowej oraz w nowoczesnych miejscach pracy i salach konferencyjnych zaprojektowanych z myślą o łatwej pracy zespołowej. Seria będzie dostępna w sprzedaży od lutego 2022 roku i zastąpi obecną serię PT-VMZ60. Miejsce starszych modeli zajmą urządzenia o większej jakości i funkcjonalności, charakteryzujące się tą samą lekką, kompaktową konstrukcją. Najlepszy w tej serii projektor PT-VMZ71 to najlżejsze urządzenie tej klasy — waży jedynie 7,2 kg[1].

Nowa seria powstała w odpowiedzi na trend organizowania częstszych, ale mniej licznych spotkań, które wymagają większej elastyczności instalacji. Urządzenia mają obiektyw regulowany w pionie i w poziomie oraz nową funkcję 6-punktowej korekcji perspektywy, która ułatwia używanie projektora w salach lekcyjnych, biurach i instalacjach digital signage. Dodatkowo projektory są wyposażone w nową przydatną funkcję cyfrowego telekonwertera, dzięki której nie ma konieczności przesuwania istniejących uchwytów, które mocowały do sufitu starsze, demontowane projektory. Gdy pozycja uchwytu wykracza poza zakres zoomu optycznego, funkcja może zwiększyć długość rzutowania projektora.

Seria powstała z myślą o płynnej i efektywnej komunikacji. Urządzenia obsługują sygnały wejściowe 4K i mają elastyczny 1,6-krotny zoom optyczny. Są wyposażone w złącza HDMI obsługujące sygnały poleceń CEC, które umożliwiają łatwą obsługę wszystkich zgodnych urządzeń audiowizualnych jednym pilotem. Dodatkowo szeroka gama opcji ułatwiających współpracę, takich jak moduł łączności bezprzewodowej i gniazda USB z funkcją ładowania, pozwala łatwo prezentować na dużym ekranie różne materiały multimedialne.

Z myślą o zmniejszeniu kosztów eksploatacji i zagwarantowaniu maksymalnej niezawodności urządzenia z serii PT-VMZ71 zostały wyposażone w laserowe źródło światła w technologii Panasonic SOLID SHINE oraz ekologiczny filtr, który nie wymaga wymiany przez 20 000 godzin pracy. Zużycie mocy w trybie NORMAL jest o około 15% niższe niż w przypadku określonych modeli z poprzedniej serii.

Więcej informacji na temat serii PT-VMZ71 można znaleźć na stronie internetowej Panasonic Business.

[1] Badanie firmy Panasonic obejmujące projektory laserowe LCD o klasie jasności 7000 lumenów lub wyższej, według stanu z listopada 2021 r.