Home / Nowości produktowe / PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK DWA NOWE SKANERY DOKUMENTÓW A3

PANASONIC WPROWADZA NA RYNEK DWA NOWE SKANERY DOKUMENTÓW A3

Szybsze skanowanie i wyższa jakość obrazów przekładają się na lepszą wydajność oraz mniejsze potrzeby w zakresie konserwacji, a tym samym niższy łączny koszt eksploatacji

Firma Panasonic wprowadziła na rynek dwa nowe skanery A3, które wyróżniają się szybszym działaniem, wyższą jakością obrazów oraz mniejszymi potrzebami w zakresie konserwacji, a tym samym niższym łącznym kosztem eksploatacji.

Skaner Panasonic KV-S5078-Y z dostępem do sieci i skaner KV-S5058 idealnie sprawdzą się w organizacjach skanujących dziennie od 1000 do 60 000 stron dokumentów. Są polecane na przykład dla jednostek rządowych, takich jak urzędy skarbowe, które kończą właśnie rok podatkowy, a także biur usługowych i sektora edukacji obsługującego egzaminy i procesy rekrutacji.

Skanery uruchamiają się i pracują szybciej niż wcześniejsze modele — skanowanie 115 stron lub 230 obrazów na minutę[1] daje oszczędność czasu na poziomie 15%.

Technologia Tough Feed zapobiega zacięciom papieru i podwójnemu podawaniu arkuszy, co przekłada się na mniejszą liczbę błędów skanowania i pozwala uniknąć zbędnych dodatkowych wysiłków.

Nowe rolki o długim czasie eksploatacji wydłużają czas między zalecanymi wymianami z 350 tys. do 700 tys. arkuszy — a to oznacza, że koszt rolek spada o połowę.

Nowo opracowana konstrukcja odporna na pył pozwala wyeliminować błędy i konieczność cyklicznego czyszczenia.

Niezrównana jakość obrazu, jaką pozwala uzyskać wysoko wydajna matryca (3-liniowy przetwornik CIS), gwarantuje precyzyjne wyodrębnianie informacji na potrzeby systemów zaplecza.

Firma Panasonic zastosowała swoją oryginalną technologię przetwarzania i dopracowywania obrazu, by poprawić system wyodrębniania znaków i wybielania tła.

Większa dokładność modułu OCR i lepszy mechanizm rozpoznawania kodów kreskowych przekładają się na wyższą jakość zeskanowanych obrazów.

Obsługa sieci[2] ułatwia udostępnianie informacji i zarządzanie urządzeniami dzięki wykorzystaniu łączności Gigabit Ethernet.

Oba skanery są także wyposażone w złącza USB 3.1 Gen (kompatybilne wstecznie).

Oprogramowanie Site Central Management Suite (SCMS) ułatwia konfigurację i zarządzanie urządzeniami w sieci lub w Internecie.

Dwa najnowsze skanery Panasonic wymagają od użytkowników mniej pracy, co przekłada się na oszczędność czasu i pieniędzy firm działających w różnych środowiskach i branżach — mówi Britta Wessels, kierownik działu sprzedaży na rynek europejski w firmie Panasonic Communication Solutions. Wyższa jakość i wydajność skanowania w połączeniu z mniejszymi wymaganiami w zakresie konserwacji i lepszą obsługą sieci dają najlepsze na rynku urządzenia tej kategorii — dodaje Wessels.

Skanery Panasonic KV-S5078-Y i KV-S5058 pojawią się w sprzedaży w połowie maja.


[1] Tylko model KV-S5078Y, A4/Letter, orientacja pozioma, 300 dpi, tryb monochromatyczny/kolorowy.

[2] Tylko model KV-S5078Y.