Home / Office Design / Odkryj nowy komfort pracy. Kabiny akustyczne do biura – Twoje rozwiązanie na ciszę w biurze
Kabiny akustyczne

Odkryj nowy komfort pracy. Kabiny akustyczne do biura – Twoje rozwiązanie na ciszę w biurze

Kabina akustyczna korzystnie wpłynie na wiele aspektów działania biura. Co warto wiedzieć na temat tego rozwiązania?

Biura nie zawsze okazują się odpowiednią przestrzenią do pracy. Jednym z najbardziej dokuczliwych czynników okazuje się na pewno hałas. W skrajnych przypadkach może on uniemożliwić rozmowy – w tym telefoniczne – i pracę wymagającą pełnego skupienia. Organizując biuro, warto więc zadbać o to, by znalazły się w nim miejsca zapewniające ciszę – takie jak kabiny akustyczne.

Kabiny akustyczne do biura. Jak wpłynie na wydajność pracy?

Badania jednoznacznie potwierdzają negatywny wpływ hałasu w biurze na pracowników. Aż 99 proc. z nich uważa, że hałas utrudnia im koncentrację na bieżących zadaniach. Szczególnie uciążliwe okazują się dźwięki dzwoniących telefonów komórkowych i rozmów współpracowników. Wykazano również, że przy natężeniu hałasu na poziomie 65 decybeli pracownicy zapamiętywali tylko 20 proc. informacji, niezależnie od tego, czy przekaz był dla nich możliwy do zrozumienia.

By wyeliminować te problemy, warto zdecydować się na montaż kabiny akustycznej do biura. Jest to konstrukcja zaprojektowana z myślą o skutecznej redukcji dźwięków w miejscu pracy i wykonana z materiałów wygłuszających, dzięki czemu przestrzeń wewnątrz jest odseparowana od biurowego hałasu. Jego natężenie może być zredukowane do komfortowego poziomu 29 decybeli, a dłuższe przebywanie umożliwia wydajna wentylacja. Wszystko to przekłada się na – nawet 20-procentowy – wzrost efektywności pracowników.

Kabinę możecie w dużej mierze spersonalizować, wybierając jej kolor lub nadruki na drzwiach. W połączeniu z szerokimi możliwościami aranżacji wnętrza (np. domówienia sof modułowych lub tablic suchościeranych) pozwala to idealnie dopasować ją do wystroju wnętrza.

Kabina konferencyjna, budka do pracy i budka telefoniczna do biura

Na zakup kabiny akustycznej warto zdecydować się również ze względu na duże zróżnicowanie modeli. Niezależnie od tego, jak dużą przestrzeń w biurze możecie na ten cel wygospodarować i jakim zadaniom ma ona służyć, na pewno dobierzecie kabinę dopasowaną do swoich potrzeb. Może to być:

  • budka telefoniczna do biura: zajmuje niewiele miejsca, ale doskonale sprawdza się do prowadzenia rozmów telefonicznych w komfortowych warunkach;
  • kabiny akustyczne do pracy: nieco większe od budek telefonicznych, umożliwiają ustawienie biurka i krzesła, stwarzając odpowiednią przestrzeń do pracy dla jednej osoby;
  • kabina konferencyjna lub do spotkań: dostępne w wariantach mogących pomieścić od 2 do 7 osób. Wyposażone w fotele, sofy i stoliki, zapewniają optymalne warunki do prowadzenia rozmów i spotkań biznesowych, szkoleń, prezentacji itp.

Kabina akustyczna do biura – ważny element wyposażenia

Kabiny akustyczne do biura to nie tylko rozwiązanie problemu hałasu, ale też inwestycja w komfort, zdrowie i skupienie pracowników. Organizując przestrzeń biurową, warto więc rozważyć zastosowanie jednej z nich. Efekty zauważycie bardzo szybko – wzrośnie efektywność pracy, a samo biuro stanie się miejscem sprzyjającym kreatywności, dokładności i bezproblemowej komunikacji.