Home / Dokumenty w firmie / Nowe modele drukarek Canon dla biur domowych i małych firm – niski koszt użytkowania i wysoka wydajność

Nowe modele drukarek Canon dla biur domowych i małych firm – niski koszt użytkowania i wysoka wydajność

Canon poinformował o wzbogaceniu serii urządzeń MAXIFY, o modele MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040. Stworzona z myślą o efektywności i produktywności, rozbudowana seria doskonale zaspokaja szerokie potrzeby w różnych miejscach pracy, od pracy zdalnej w domu po małą firmę.

Oszczędność miejsca i kosztów

Dzięki wyposażeniu w uzupełniane zbiorniczki z atramentem MegaTank oba modele charakteryzują się niskim całkowitym kosztem posiadania i niskim kosztem wydruku strony. Łatwość utrzymania i prostota obsługi oszczędzają czas. Dzięki możliwości drukowania dużych nakładów – do 14 tys. stron z zestawu zbiorniczków z atramentem kolorowym lub do 21 tys. stron w trybie druku ekonomicznego1 ograniczone są także przestoje. Duża pojemność podajnika papieru – do 350 arkuszy (kaseta na 250 arkuszy i tylny podajnik na 100 arkuszy) oraz kaseta konserwacyjna wymieniana przez użytkownika ograniczają konieczność wysyłania drukarki do serwisu.

Z myślą o potrzebach małych firm i domowych biur zarówno MAXIFY GX3040, jak i MAXIFY GX4040, wyposażono w funkcję szybkiego kopiowania i skanowania. System 4-kolorowych zbiorników z atramentem pigmentowym do wielokrotnego napełniania zapewnia profesjonalną jakość wydruków. Oba modele są umieszczone w kompaktowej obudowie o minimalnej powierzchni podstawy, dzięki czemu z łatwością mieszczą się w ciasnych przestrzeniach domowych biur.

Wysoka wydajność i współpraca

W przypadku pracy hybrydowej w domu i w biurze stacjonarnym lub we współdzielonym środowisku w małej firmie wysoka szybkość druku zapobiega długiemu oczekiwaniu na wydrukowanie dokumentów – oba modele zapewniają dużą szybkość drukowania: 18,0 obrazów/min w przypadku druku czarnego (mono) i 13,0 obrazów/min w przypadku druku kolorowego.

Oba modele są wyposażone w 4-kolorowy atrament pigmentowy i doskonale nadają się do wykonywania wysokiej jakości wydruków biznesowych na różnych typach nośników. Specjaliści Canon opracowali atramenty pigmentowe, które umożliwiają drukowanie wyraźnego i czytelnego czarnego tekstu, a także barwnego tekstu i grafiki – w stosunku do poprzednich modeli MAXIFY GX poprawiono również kontrast odwzorowania kolorów. W pełni pigmentowe atramenty są odporne na przenikanie i rozmycie, dzięki czemu również dokumenty, w których dokonano wyróżnień i podkreśleń, będą pozbawione smug i zachowają profesjonalny wygląd.

Kaseta o dużej pojemności wyposażona w okienko może pomieścić 250 arkuszy zwykłego papieru, natomiast tylny podajnik 100 arkuszy, eliminując potrzebę częstego uzupełniania. Drukarki są wyposażone w tylną płaską tackę na papier, obsługującą różne typy i rozmiary nośników, włącznie z podawaniem kartonu – jedno urządzenie pokrywa szeroki zakres potrzeb biznesowych.

Nowe modele MAXIFY GX obsługują również urządzenia Chromebook – umożliwiają bezpośrednie drukowanie i skanowanie z systemu Chrome OS. Drukarki zapewniają także obsługę szerokiej gamy systemów operacyjnych, w tym Mac, Windows, iOS i wsparcie dla systemu Android.

Łatwa konserwacja

Zarówno MAXIFY GX3040, jak i MAXIFY GX4040, oferują łatwość obsługi i konserwacji dzięki ulepszonej konstrukcji sprzętu, ekranom dotykowym (tylko MAXIFY GX4040) i wygodnemu interfejsowi. Napełnianie drukarek jest bardzo proste – dzięki sprężynowym, kolorowym nakładkom na pojemniki z atramentem użytkownicy mogą uzupełniać zbiorniczki niemalże jednym palcem, bez ryzyka rozlania atramentu. Co więcej, kaseta konserwacyjna jest teraz umieszczona z przodu, co zapewnia użytkownikowi łatwy, wygodny dostęp.

Sprawna łączność w miejscu pracy

Dzięki inteligentnej łączności użytkownicy urządzeń MAXIFY mogą drukować, skanować, kopiować i łączyć się z chmurą za pośrednictwem aplikacji Canon PRINT, korzystając ze zgodności z istniejącym oprogramowaniem i platformami technologicznymi, w tym AirPrint i Mopria®. Po podłączeniu do sieci Wi-Fi drukarki określają siłę sygnału i zabezpieczenia – gdy istnieje wiele punktów dostępu, automatycznie łączy się z tym, który oferuje najlepsze zabezpieczenia i jakość danych, zapewniając płynność i ciągłość połączenia. Zróżnicowane środki zapobiegawcze – m.in. szyfrowanie WPA3-SAE, WPA3-EAP(AES) i TLS 1.3 – ograniczają ryzyko nieautoryzowanego dostępu i wycieku danych, zwiększając bezpieczeństwo pracy z urządzeniami MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040.

Obsługa różnych nośników

Urządzenia MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040 pozwalają wytwarzać plakaty, materiały POS i inne wydruki tekturowe, które tradycyjnie byłyby zlecane na zewnątrz, co obniża ogólne koszty materiałów promocyjnych dla małych firm. Oba urządzenia są teraz kompatybilne z różnorodnymi nośnikami, umożliwiając m.in. druk na kartonie za pomocą zupełnie nowej tylnej płaskiej tacy podajnika. Aplikacja PosterArtist Web umożliwia tworzenie atrakcyjnych plakatów, bez konieczności posiadania profesjonalnych umiejętności projektowania – szablony, autoprojektowanie i bezpłatne zdjęcia stockowe pomagają w osiągnięciu atrakcyjnego efektu. Jest ona dostępna online za pomocą przeglądarki internetowej, co umożliwia pracę w dowolnym miejscu i czasie.

Poza MAXIFY GX3040 i MAXIFY GX4040 Canon rozszerza serię MegaTank o rozbudowaną linię PIXMA MegaTank – obejmującą cztery nowe szybkie, wysokiej jakości drukarki wyposażone w uzupełniane zbiorniczki z atramentem, idealne dla osób szukających oszczędnych urządzeń do użytku domowego.

Więcej informacji na temat nowych urządzeń znajduje się na stronach:

MAXIFY GX3040:https://www.canon.pl/printers/maxify-gx3040/
MAXIFY GX4040:https://www.canon.pl/printers/maxify-gx4040/

Najważniejsze informacje dotyczące obu modeli:

• 18,9 ipm / 13,0 ipm – szybkie drukowanie3
• Wysoka wydajność druku: 6000 stron z czarnego atramentu lub do 14 000 stron z zestawu kolorowych atramentów1
• Tryb ekonomiczny zwiększający wydajność nawet o 50%2
• 4-kolorowy tusz pigmentowy
• Tylna tacka o pojemności 100 arkuszy
• Kaseta na 250 arkuszy
• Płaska tacka tylnego podajnika

Najważniejsze informacje dotyczące MAXIFY GX3040:

• Drukarka 3 w 1 – drukowanie, kopiowanie i skanowanie
• Kwadratowy monochromatyczny wyświetlacz LCD o przekątnej 1,35 cala
• Wi-Fi

Najważniejsze informacje dotyczące MAXIFY GX4040:

• Drukarka 3 w 1 – drukowanie, kopiowanie, skanowanie i faksowanie
• Automatyczny podajnik dokumentów o pojemności 35 arkuszy
• Kolorowy ekran dotykowy o przekątnej 2,7 cala
• Wi-Fi i Ethernet