Home / Dokumenty w firmie / Nowe biznesowe drukarki atramentowe A3 i A4 odpowiedzią na potrzeby pracy w grupach

Nowe biznesowe drukarki atramentowe A3 i A4 odpowiedzią na potrzeby pracy w grupach

Seria drukarek monochromatycznych zapewnia druk 40 tys. stron – to największa wydajność w tym segmencie produktów

Firma Epson wprowadza dwie nowe serie urządzeń wielofunkcyjnych WorkForce Pro, które będą łączyć opatentowaną technologię druku atramentowego z małym wpływem na środowisko, minimalną konserwacją i wysoką produktywnością. Przeznaczone są dla małych grup roboczych drukujących w formacie A4 i A3. Modele WF-C8690, WF-C8610 i WF-C8190 zapewniają wysoką wydajność druku A3 w tym segmencie produktów, a urządzenia WF-M5799DWF, WF-M5299DW i WF-M5298DW szybkie, niezawodne i wysokonakładowe drukowanie monochromatyczne w formacie A4 przy niskim całkowitym koszcie eksploatacji.

„Wspomniane drukarki atramentowe są lepsze od drukarek laserowych i pozwalają zaoszczędzić pieniądze, energię i czas, a przy tym zostały wyposażone w szereg funkcji zwiększających wydajność firmy i usprawniających zarządzanie dokumentami. Opracowano je pod kątem mniejszego wpływu na środowisko naturalne, rzadszych interwencji i uproszczenia przepływu pracy, co zostało osiągnięte z zachowaniem niskich kosztów eksploatacji i posiadania. Minimalna konserwacja i korzyści środowiskowe sprawiają, że urządzenia te są również idealne dla specjalistycznych branż, np. edukacji, służby zdrowia, administracji publicznej czy sprzedaży detalicznej, w których odpowiedzialność społeczna jest równie ważna, co spełnianie potrzeb druku” — mówi Szymon Kaczorowski, Business Account Manager z firmy Epson.

Oczekiwania klientów biznesowych, którzy chcą drukować w formacie A3, ale nie wymagają druku w bardzo wysokich nakładach zapewnionych przez urządzenia klasy Enterprise czy RIPS firmy Epson, spełni z pewnością model z serii WF-C8000. Zapewnia on nie tylko szybki druk dokumentów w formacie A4 z czasem rozpoczęcia drukowania pierwszej strony na rzędu 5,5 s, lecz także pozwala wykorzystać szereg zastosowań druku w formacie A3 do produkcji ulotek, wstępnego wydruku broszur do sprawdzenia, arkuszy programu Excel, planów budowy, kart pracy dla uczniów czy książeczek.

Jednocześnie urządzenia z serii WF-M5000 spełniają potrzeby organizacji oczekujących niezawodnego rozwiązania do druku monochromatycznego, które będzie oferowało niski całkowity koszt eksploatacji i druk w wysokich nakładach przez małe grupy robocze. Ponadto cechuje je największa w tym segmencie produktów wydajność — do 40 tys. stron, która (1) pozwala zapewnić niski całkowity koszt eksploatacji, a przy tym minimalną interwencję użytkownika. Co nie tylko zwiększa wydajność pracy ale pozwala też na korzystanie z różnych nośników, dzięki procesowi drukowania bez emisji ciepła i konieczności kontaktu z nośnikiem.

Urządzenia podczas druku zużywają o co najmniej 90% energii niż porównywalne urządzenia laserowe (2), dzięki czemu można zmniejszyć ich wpływ na środowisko i obniżyć rachunki za energię. Jednocześnie czas drukowania pierwszej strony w ich przypadku wynosi zaledwie 4,8 s i jest on krótszy od zapewnianego przez porównywalne modele laserowe (3).

Stworzone z myślą o przedsiębiorstwach obie serie oferują oprogramowanie i narzędzia spełniające potrzeby różnych użytkowników, takie jak Epson Print Admin, Document Capture Pro 4 czy Epson Device Admin. Dzięki nim funkcjonalność urządzenia znacznie wykracza poza druk i skanowanie. Kompatybilność z Epson Open Platform (5) oraz współpraca z niezależnymi producentami oprogramowania są źródłem dodatkowych rozwiązań, np. aplikacji do zarządzania drukiem PaperCut.

  1. Przybliżona wydajność. Faktyczna wydajność zależy od drukowanych dokumentów i warunków użytkowania. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.epson.eu/pageyield. Porównanie z 20 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów. 2. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów. 3. Porównanie z 10 najlepiej sprzedającymi się monochromatycznymi drukarkami laserowymi w Europie Zachodniej i Środkowo-Wschodniej zapewniającymi szybkość druku 21–45 str./min, zgodnie z wynikami badań IDC prowadzonymi przez 12 miesięcy do grudnia 2017 r. Dane pochodzą od BLI lub oficjalnych stron internetowych producentów. 4. Tylko w urządzeniach wielofunkcyjnych. 5. Zgodne tylko z urządzeniami wielofunkcyjnymi PCL/PS.
CechyWF-C8690WF-C8610WF-C8190
Drukowanie z prędkością do 34 str./min monochromatycznie i w kolorze (ISO: 24 str./min)
PDL, w tym zaawansowane ustawienia PCL 5 i 6 (offset, pomijanie pustych stron, czcionka) oraz PostScript 3 
GDI  
Urządzenie wielofunkcyjne/jednofunkcyjne:Urządzenie wielofunkcyjneUrządzenie wielofunkcyjneUrządzenie jednofunkcyjne
Maksymalna pojemność papieru: 1835 stron
Krótszy czas oczekiwania (druk pierwszej strony w trybie gotowości: 5,5 s)
Zapewnia: druk do 11 500 stron w trybie monochromatycznym / 8000 stron w trybie kolorowym 
Epson Connect
Gigabit Ethernet / Wi-Fi Direct / NFC
Bezpośrednie skanowanie do wiadomości e-mail, serwerów FTP i folderów sieciowych bez użycia komputera 
Automatyczne drukowanie dwustronne
Konfiguracja z poziomu strony www
Obsługa książki adresowej LDAP 
Drukowanie/skanowanie bezpośrednio z/do USBTylko druk
Współpraca z procesami z komputerów klasy mainframe – poprawna zmiana kolejności zadań drukowania wysyłanych przez starsze komputery klasy mainframe
Technologia PrecisionCore
Automatyczny podajnik dokumentów (ADF) 
Jednoprzebiegowe skanowanie dwustronne z ADF 
Raport miniatur faksu 
Prosty w obsłudze 5-calowy kolorowy ekran dotykowy2,4-calowy
Certyfikat ENERGY STAR

 

CechyWF-M5799DWFWF-M5299DWWF-M5298DW
Urządzenie wielofunkcyjne  
Urządzenie jednofunkcyjne 
Język drukarkiPCL/PSPCL/PSPCL/PS
Maksymalna wydajność wkładu atramentowego do 40 000 stron
Szybkie skanowanie wieloprzebiegowe: 24 obr./min (monochromatycznie i w kolorze)  
Niski pobór mocy w trakcie pracy25 W25 W25 W
Zgodność z Epson Open Platform  
Zgodność z Epson Print Admin
Atramenty pigmentowe DURABrite Ultra
Standardowa pojemność do 330 arkuszy, maksymalna pojemność do 830 arkuszy z opcjonalnym podajnikiem papieru (80 g/m2)Standard/maks. 331