Home / Biura-biurowce / Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spire

Nowa siedziba JLL w Polsce – 8 000 mkw. w Warsaw Spire

Firma konsoliduje swoje linie biznesowe w największej realizowanej obecnie w Polsce inwestycji biurowej – Warsaw Spire.

Międzynarodowa firma doradcza JLL wynajmie 8 000 mkw. w kompleksie Warsaw Spire – flagowej inwestycji biurowej Ghelamco, powstającej przy placu Europejskim, w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. W ten sposób JLL skonsoliduje w jednej lokalizacji wszystkie swoje warszawskie linie biznesowe, takie jak:

  • JLL Polska,
  • Centrum Zarządzania Umowami Najmu oraz Usług Korporacyjnych w regionie EMEA (EMEA Corporate Solutions Centre of Excellence),
  • Europejskie Centrum Finansowe (European Finance Centre).

Przeprowadzka do nowej siedziby przy placu Europejskim odbędzie się w dwóch etapach. Docelowo JLL zajmie 8 000 mkw., na których pracować będzie ok. 700 osób.

„Chcieliśmy skonsolidować trzy warszawskie oddziały JLL w jednej – bardzo starannie dobranej lokalizacji. Wybór Warsaw Spire okazał się najlepszym rozwiązaniem. Nowoczesne biura z zaawansowanymi rozwiązaniami technologicznymi, możliwość wynajęcia całej powierzchni na sąsiadujących piętrach, dostęp do komunikacji miejskiej i warunki najmu oferowane przez dewelopera – to czynniki, które braliśmy pod uwagę. W dalszej kolejności liczyły się także: ciekawa architektura, rozbudowana oferta udogodnień, takich jak np. duży klub fitness na terenie obiektu, przestrzeń wspólna obejmująca restauracje, kantyny i kawiarnie, czy atrakcyjnie zaaranżowane tereny zielone i rozwiązania dla rowerzystów. To wszystko wpisuje się w model nowoczesnego środowiska pracy, wykraczającego poza tradycyjne rozumienie biura. I na tym nam zależało”, wyjaśnia Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce.

Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco, to jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Kompleks o powierzchni ponad 100 000 mkw. stanowi największy realizowany obecnie obiekt biurowy w Polsce, a po Pałacu Kultury i Nauki będzie drugim co do wysokości budynkiem w kraju.

Kompleks tworzą trzy budynki: 220-metrowy budynek wieżowy A o 49 kondygnacjach i powierzchni 60 000 mkw. (w którym będzie mieścić się nowe biuro JLL) oraz dwa 55-metrowe budynki (B, C), po 20 000 mkw. na 15 kondygnacjach każdy.

„Cieszy nas bardzo, że kolejnym najemcą Warsaw Spire została firma doradcza JLL – eksperci rynku nieruchomości, którzy docenili wartość naszego kompleksu i spośród wszystkich projektów dostępnych na rynku wybrali na swoją siedzibę właśnie Warsaw Spire Ten wybór stanowi najlepsze świadectwo dla projektu, jaki stworzyliśmy. Warsaw Spire jest projektem wyjątkowym, unikalnym ze względu na swoją skalę, jakość i wyśmienitą lokalizację. Nie tylko definiuje nowe biznesowe centrum w stolicy Polski, lecz także dodaje zupełnie nową wartość do warszawskiej przestrzeni miejskiej, dzięki projektowi placu Europejskiego, który w harmonijny sposób połączy funkcje publiczne i komercyjne” – komentuje Jeroen van der Toolen, Dyrektor Zarządzający Ghelamco na Europę Środkowo-Wschodnią.

Do najemców kompleksu Warsaw Spire należą takie firmy i instytucje jak: Europejska Agencja Zarządzania Współpracą Operacyjną na Zewnętrznych Granicach Państw Członkowskich Unii Europejskiej „Frontex”, BNP Paribas Securities Services SKA Oddział w Polsce, Benefit Systems SA, Bilfinger HSG Facility Management, Samsung, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Adecco Poland oraz Daftcode.

W Warsaw Spire wynajęte jest już łącznie blisko 70% dostępnej powierzchni biurowej.