Home / Biura-biurowce / Noname Architects zwycięzcą konkursu na biuro Tétris w Warsaw Spire

Noname Architects zwycięzcą konkursu na biuro Tétris w Warsaw Spire

Mamy przyjemność ogłosić, że zwycięzcą konkursu na koncepcję aranżacji biura Tétris na 25. piętrze budynku Warsaw Spire, została pracownia Noname Architects. Na szczególną uwagę zasługują także projekty INSPACE oraz Bizzon Architektura Wnętrz.

Przypomnijmy, że do konkursu zaproszone zostały pracownie, jak również indywidualni architekci. W ciągu ostatnich miesięcy spłynęło do Tétris kilkadziesiąt prac, z których każda prezentowała oryginalne i bardzo ciekawe pomysły. Za najlepszą propozycję uznano projekt Noname Architects, ponieważ jego autorzy zaoferowali nietuzinkowe rozwiązania funkcjonalne i przestrzenne. Cechuje go też duża spójność kompozycyjna i koncepcyjna.

Podobało nam się, że kreatywnie podeszli do space planu – nie zmieniając przestrzeni, zaproponowali jej ciekawe modyfikacje. Przestrzeń została zdynamizowana. Geometria ma pazur, przez cały projekt przewijają się formy powielane na suficie i podłodze – mówi Danuta Barańska, dyrektor kreatywna Tétris.

Pracownia Noname Architects otrzymała zaproszenie do wspólnego projektowania biura Tétris, a także nagrodę w wysokości 5000 zł.

– Zależało nam, aby zaproponowana koncepcja była spójna estetycznie, wzbogacała przestrzeń o wartości funkcjonalne. Wyzwaniem dla dalszych prac będzie oddanie unikalnej tożsamości marki – mówi Grzegorz Zając, Architekt & Team Leader Noname Architects.

 tetris-projekt

Wygrana w konkursie oznacza początek drogi nad pracami architektonicznymi dla biura  Tétris. Zwycięski projekt zawiera koncepcje, które staną się inspiracją dla finalnych rozwiązań. Jakich? Dowiemy się już na wiosnę.

– Specjalne podziękowania chcemy złożyć na ręce jeszcze dwóch pracowni: INSPACE oraz Bizzon Architektura Wnętrz. Będzie nam miło, jeśli będziemy mogli zaproponować tym architektom współpracę przy przyszłych realizacjach Tétris – mówi Paweł Brodzik, dyrektor zarządzający  Tétris. Projekt INSPACE cechuje duże wyczucie spójności graficznej, stylistycznej i kolorystycznej. Zawiera ciekawe rozwiązania przestrzenne, np. sal konferencyjnych. Druga pracownia – Bizzon Architektura Wnętrz – zaproponowała za to oryginalne rozwiązania materiałowe, kreatywne wykończenie ścian i sufitów.

 

Zwycięstwo w konkursie to dla architekta ciekawe wyzwanie, bo daje możliwość zaprojektowania siedziby dla międzynarodowej firmy… która sama zajmuje się aranżacją powierzchni biurowych, hotelowych, mieszkaniowych oraz handlowych. Tétris to jedna z pięciu największych w Europie firm fit-out. Działa w modelu Design & Build, co oznacza, że zapewnia pełną adaptację powierzchni – od projektu architektonicznego, przez wykonawstwo, po zapewnienie zgodności z przepisami. – Siłą Tétris jest między innymi bliska współpraca na polskim rynku zarówno z pojedynczymi architektami, jak i z pracowniami. Dlatego właśnie zaprosiliśmy ich do współpracy przy tworzeniu tego najważniejszego dla nas miejsca – nowego biura. Chcemy podkreślić, jak ważne są to dla nas relacje – dodaje Paweł Brodzik.

Przedstawiamy wybrane fragmenty zwycięskiej koncepcji i gratulujemy!

Więcej tutaj: http://pl.tetris-db.com/pl/content/konkurs-architektoniczny