Home / Nowości produktowe / Najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED

Najlżejszy na świecie 16-calowy laptop OLED

Zaprojektowany z myślą o produktywności w podróży i hybrydowych modelach roboczych, Swift Edge stanowi idealne połączenie wydajności, bezpieczeństwa i trwałości.

Firma Acer zaprezentowała Acer Swift Edge (SFA16-41), najlżejszy na świecie[3]16-calowy laptop OLED. Zaprojektowany, aby zmaksymalizować produktywność i kreatywność współczesnych pracowników hybrydowych, 16-calowy laptop jest napędzany procesorami AMD RyzenProcesory PRO z serii 6000 i AMD Ryzen 6000 oraz procesor zabezpieczający Microsoft Pluton, dostarczany domyślnie, aby pomóc w obronie przed coraz bardziej wyrafinowanymi atakami. Acer Swift Edge jest również wyposażony w wyświetlacz OLED 4K obsługujący 100% gamy kolorów DCI-P3 i szczytową jasność 500 nitów, zapewniając obraz klasy kinowej.

Za wyjątkowy design Acer Swift Edge otrzymał zarówno nagrodę Red Dot 2022, jak i nagrodę Good Design 2022.

Elegancka, odważna i ultralekka konstrukcja

Ten 16-calowy, lekki laptop ma prosty, ale elegancki wygląd. Acer Swift Edge waży zaledwie 1,17 kg (2,58 funta) i mierzy 12,95 mm (0,51 cala) wysokości i ma ultracienką obudowę ze stopu magnezowo-aluminiowego (stop Mg-Al), dzięki czemu jest znacznie bardziej przenośny i wytrzymały. Koncepcja projektowa prezentuje precyzyjne liniowe detale strukturalne, ostrą tylną krawędź i prostą estetykę, która dziedziczy stylowy i ekskluzywny charakter serii Swift. W połączeniu z oszałamiającym wyświetlaczem, przemyślaną konstrukcją zawiasów i ostrym wgłębieniem z przodu Acer Swift Edge to doskonały i stylowy wybór dla mobilnych profesjonalistów prowadzących aktywny i szybki tryb życia.

Najnowocześniejsze funkcje wydajności i bezpieczeństwa

Wyposażony w procesory AMD Ryzen PRO serii 6000 i AMD Ryzen™ Serii 6000, Acer Swift Edge jest wyposażony tak, aby sprostać wymaganiom wydajności aplikacji i potrzeb biznesowych. Zaawansowani użytkownicy uzyskują wyjątkową szybkość przetwarzania i płynny czas reakcji, które przyspieszają ich produktywność i współpracę dzięki maksymalnie 8 wysokowydajnym rdzeniom „Zen 3+” zbudowanym w zaawansowanej technologii procesowej 6 nm. Dla administratorów IT technologie AMD PRO zapewniają wielowarstwowe funkcje bezpieczeństwa[4]Aby pomóc w powstrzymaniu zagrożeń, oraz kompleksowe opcje zarządzania, które można skalować w celu zapewnienia długoterminowej stabilności i niezawodności.

Procesory integrują Microsoft Pluton, procesor bezpieczeństwa zaprojektowany przez Microsoft, który wzmacnia nowe komputery z systemem Windows 11 z dodatkową ochroną poufnych zasobów, takich jak poświadczenia i klucze szyfrowania. Aby jeszcze bardziej zapewnić użytkownikom spokój, dodanie uwierzytelniania biometrycznego i gniazda Noble Wedge Lock zapewnia dodatkową warstwę ochrony, która pomaga chronić dane użytkowników i firmy.

Rewelacyjny wyświetlacz i łączność

Acer Swift Edge prezentuje wyjątkowy wyświetlacz OLED 4K (3840×2400) z obsługą gamy kolorów 100% DCI-P3 klasy kinowej, doskonałą szczytową jasnością 500 nitów i czasem reakcji poniżej 0,2 ms, zapewniając rewelacyjny zakres realistycznych kolorów i wysublimowaną wyrazistość obrazu. 16-calowy laptop ma również wąską ramkę ze stosunkiem ekranu do obudowy na poziomie 92% i posiada certyfikaty VESA DisplayHDR™, True Black 500 i TÜV Rheinland Eyesafedisplay dla rozszerzonego i komfortowego oglądania.®

Zupełnie nowy Acer Swift Edge obsługuje również nową generację zaawansowanych potrzeb w zakresie łączności. Oferuje on bezprzewodowy dostęp do Internetu 6E[5]do szybkich połączeń bezprzewodowych i udostępniania plików oraz płynnego przesyłania strumieniowego 4K. Zawiera również szeroką ofertę niezbędnych portów, takich jak HDMI 2.1, dwa porty USB 3.2 Gen 2 Type-C z możliwością szybkiego ładowania, dwa porty USB typu A i gniazdo audio, przenosząc przenośną produktywność i wygodę na zupełnie nowy poziom.

Ceny i dostępność

Acer Swift Edge (SFA16-41) dostępny jest od października w Ameryce Północnej w cenie od 1 499,99 USD; w regionie EMEA od 1 499 EUR; a w Chinach od 7 999 RMB.

Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność zależą od regionu. Aby dowiedzieć się więcej o dostępności, specyfikacjach produktów i cenach na poszczególnych rynkach, skontaktuj się z najbliższym biurem Acer za pośrednictwem www.acer.com.


[1] Dane techniczne zależą od modelu i/lub regionu. Wszystkie modele oferowane są w zależności od dostępności.
[2] Spełnia kryteria standardu testowego VESA DisplayHDR™ True Black 500 (10% Center Patch Test – minimalny poziom luminancji (cd/m2)))[
3] Na podstawie wewnętrznej analizy rynku firmy Acer z dnia 7 października 2022 r., porównującej Swift Edge z dostawcami takimi jak Asus, Apple, HP, Huawei, Lenovo, Microsoft, Dell, LG i Samsung. Firma AMD nie zweryfikowała tego twierdzenia niezależnie.
[4] Dostępne tylko z procesorami
AMD Ryzen™ PRO Serii 6000[5] Aby osiągnąć określoną prędkość/korzyści Wi-Fi 6E (802.11ax), wymagane są urządzenia zgodne z Wi-Fi 6E.