Home / Office News / Magia świąt, w domu… i w biurze!

Magia świąt, w domu… i w biurze!

Święta Bożego Narodzenia to radosny okres, którego wszyscy wypatrujemy, z niecierpliwością odliczając kolejne dni na kalendarzu. Nie możemy doczekać się wigilijnej kolacji, ponieważ dla zapracowanych ludzi – takich jak my – jest to jedna z nielicznych okazji w roku, aby zgromadzić całą rodzinę przy jednym stole, aby dzielić szczęście z najbliższymi!

Jest coś wyjątkowego w tym oczekiwaniu, swoista iskra, która doładowuje nas pozytywną energią i sprawia, że nawet szary dzień staje się zupełnie wyjątkowy, którym chcemy się cieszyć jak dziecko i niemal zachłysnąć optymizmem. Warto postarać się wprowadzić magię Świąt także do biura, ponieważ nic lepiej nie podnosi morale zespołu, jak poczucie przynależności i bycia docenianym przez ludzi, których się z wzajemnością lubi i szanuje. Jako menedżer, masz wyjątkową okazję zacieśnić więzi z swoim zespołem, a także z kontrahentami – wykorzystaj ją!

Jeśli chcesz powiedzieć „dziękuję” swoim współpracownikom i kontrahentom – potraktuj ich serdecznie, dokładnie tak, jak traktujesz najbliższych członków rodziny i obdaruj świątecznymi prezentami. Spraw aby poczuli się absolutnie wyjątkowi. Premia działa… hmm czy aby na pewno? Zanim pomyślimy kogo i czym obdarować, warto na początek raz na zawsze rozprawić się z mitem, który mimo znacznego postępu w praktykach biznesowych – który niewątpliwie nastąpił w ostatnich kilkunastu latach – nadal zdaje się być mocno zakorzeniony w polskiej kadrze menedżerskiej. Mowa oczywiście o motywowaniu finansowym, które jest powszechnie stosowane jako jedyna metoda premiowania, a tymczasem powinno stanowić jedynie podstawowe narzędzie, które uzupełnią inne działania. Dobre zarobki i atrakcyjny system premiowania są oczywiście potrzebne, ponieważ pozwalają zapewnić podstawowe potrzeby pracownika, takie jak bezpieczeństwo finansowe. Warto jednak mieć na uwadze, że ich skuteczność, jako instrumentu motywacyjnego, z czasem słabnie. Pracownicy szybko przyzwyczajają się do swoich zarobków i z czasem wysokość przelewu, jaki widzą rachunku bankowym, przestaje na nich najzwyczajniej robić pozytywne wrażenie. Coraz większego znaczenia nabiera natomiast możliwość pracy w zespole, w którym mają prawdziwych przyjaciół (z którymi często łączy ich nie tylko praca), a także perspektywy samorozwoju i fakt bycia docenianym przez przełożonych. Często szczere „dziękuję”, wypowiedziane przez szefa ma dużo większą moc niż kolejny bonus do wypłaty, a Święta to taki okres, w którym Twoje „dziękuje” może zostać usłyszane bardzo wyraźnie.

Kogo obdarować?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o pracownikach i ich rodzinach, ponieważ to oni każdego dnia wraz z Tobą stają ramię w ramię i dbają o to aby firma nie tylko realizowała bieżące cele biznesowe, ale także dokładają starań, aby z roku na rok pięła się w górę wśród licznej na rynku konkurencji. Dobrym pomysłem będzie wręczenie paczek dedykowanych stricte pracownikom, a także osobnych dla ich dzieci, które jak doskonale wiesz… z niewypowiedzianą radością przyjmą każdą ilość słodkości! Jeśli przyjęte przez Twoje przedsiębiorstwo praktyki biznesowe tego nie zabraniają, wskazanym gestem jest także obdarowanie swoich najcenniejszych kontrahentów. Mowa tu oczywiście zarówno o kluczowych Klientach jak i partnerach biznesowych, bez których świadczenie usług, czy też produkcja towarów byłaby dla Ciebie niemożliwa. W takich przypadkach najlepiej postawić na prezenty uniwersalne, ponieważ dzięki temu łatwiej trafić w gusta osoby, którą niekoniecznie uda się nam dobrze poznać na stopie pozazawodowej.

„Zatrudniam wielu pracowników i przygotowanie tylu paczek zajmie mi dosłownie wieki” – jeśli taka myśl przewija się w Twojej głowie, mamy rozwiązanie!

Prezent prezentowi nierówny Wybierając prezent, warto zastanowić się co sprawi obdarowanej osobie najwięcej radości. Każdy z nas jest inny i lubi inne rzeczy. Jedna osoba uwielbia kawę, więc wysokogatunkowa arabica będzie strzałem w dziesiątkę, a ktoś inny marzy o dalekiej podróży, więc wino z odległej Patagonii wywoła szczery uśmiech na twarzy. Przykłady można mnożyć w dziesiątkach, ale zasada jest prosta – prezent musi być trafiony!

Przygotowanie kilku indywidualnych paczek jest relatywnie łatwe, nie zajmie zbyt dużo Twojego cennego czasu. Co jednak, jeśli paczek trzeba przygotować kilkanaście, kilkadziesiąt, albo nawet kilkaset? Albo co jeśli każda ma mieć inną zawartość? To proste, rynek nie znosi próżni, możesz więc liczyć na profesjonalne i kompleksowe wsparcie w tym zakresie. Partnerem, któremu możesz w pełni zaufać, jest MAKRO Cash & Carry. Przyjrzyjmy się bliżej, dlaczego warto skorzystać właśnie z oferty MAKRO?

Szeroka, jeśli nie najszersza oferta na rynku!

Jak już zapewne wiesz, MAKRO posiada hale na terenie całego kraju, nowością może jednak dla Ciebie być fakt, że na czas Świąt, MAKRO udostępnia także 14 salonów ekspozycyjnych, w których możesz osobiście zapoznać się z różnymi rodzajami paczek, które powstały z kombinacji aż 2000 różnych artykułów. Z pewnością znajdziesz tam wiele ciekawych inspiracji.

Kompleksowe wsparcie dedykowanego konsultanta.

Możesz liczyć na stałe i pełne wsparcie dedykowanego konsultanta, profesjonalisty w dziedzinie paczek podarunkowych, który poprowadzi Cię przez cały proces: od wyboru gotowych paczek – lub ich indywidualną produkcję! – po ich bezpieczną i terminową wysyłkę na wskazany przez Ciebie adres. Co warto podkreślić, możesz liczyć na elastyczność konsultanta – jeśli chcesz możecie się spotkać w salonie ekspozycyjnym lub w siedzibie Twojej firmy. Wystarczy, że zadzwonisz i umówisz spotkanie.

makro2

Możliwość tworzenia własnych zestawów.

Jeśli chcesz nadać całkowicie unikatowy charakter paczkom prezentowym, możesz skorzystać z możliwości komponowania własnych zestawów. Masz pełną swobodę wyboru artykułów, które następnie zostaną profesjonalnie zapakowane przez wykwalifikowany zespół, dzięki czemu będą wyglądać wspaniale. Minimalna liczba dedykowanych zamawianych zestawów w salonie to 100 sztuk.

Zakupy tradycyjne albo przez internet – które wolisz bardziej?

Decydując się na współpracę z MAKRO, możesz nabyć paczki osobiście w halach, lub za pośrednictwem dedykowanego konsultanta. Jeśli jednak wolisz, możesz złożyć zamówienie także przez internet, korzystając z oferty MAKRO ONLINE Sklep dla biura – w takim jednak przypadku, pamiętaj, że możesz zamówić jedynie takie paczki, które nie zawierają alkoholu. Jeśli interesują Cię paczki zawierające alkohol, zachęcamy do zakupów stacjonarnych.

Decyzja należy do Ciebie! Zrób zakupy tak jak lubisz! Oferta stacjonarna: https://makro.pl/uslugi/kosze-podarunkowe