Strona główna / Office Design / Krzesło, które wspiera rozwój biznesu. Xilium jest już dostępne
Krzesło, które wspiera rozwój biznesu. Xilium jest już dostępne

Krzesło, które wspiera rozwój biznesu. Xilium jest już dostępne

Łączy zaawansowaną ergonomię, nowoczesne trendy w designie oraz najnowszą wiedzę w zakresie organizacji miejsca pracy – Xilium, nowa linia krzeseł biurowych w ofercie Grupy Nowy Styl, jest już w sprzedaży. – Xilium to idealne rozwiązanie dla osób wymagających, odpowiedzialnych i stawiających na zaufanych partnerów – zapewniają twórcy krzesła.

Xilium to zaawansowana ergonomicznie linia krzeseł obrotowych i stacjonarnych. Jej premiera odbyła się podczas ubiegłorocznych targów Orgatec w Kolonii, gdzie wzbudziła ogromne zainteresowanie gości, przyciągając uwagę doskonałą jakością i komfortem. Cechy te stanowią rezultat połączenia geniuszu jego projektanta Martina Ballendata oraz wieloletniego doświadczenia Grupy Nowy Styl – europejskiego lidera w branży rozwiązań biurowych.


Dopracowane w najdrobniejszym szczególe

Martin Ballendat należy do najbardziej znanych i cenionych specjalistów w zakresie designu. Studio projektowe Niemca ma na koncie imponującą kolekcję ponad 150 laurów, w tym 40 nagród Red Dot, nazywanych „wzorniczymi Oscarami”. Jak przyznaje, praca nad Xilium stanowiła dla niego wielkie wyzwanie, zaś rezultat dostarczył ogromnej satysfakcji: – Zaprojektowanie krzesła biurowego jest najbardziej wymagającym zadaniem, przed jakim staje projektant mebli. Dla tego typu krzeseł istnieje bowiem mnóstwo norm dotyczących m.in. materiałów, ergonomii, estetyki i ceny. Trzeba także pamiętać, jak wielu różnych użytkowników będzie korzystać z produktu. To sprawiło, że projektowanie Xilium stało się naszą misją.

Martin Ballendat to perfekcjonista. Dba o każdy drobiazg, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę, że nawet maleńki detal może mieć olbrzymi wpływ na komfort siedzenia. Xilium zostało przez niego dopracowane w najmniejszych szczegółach – opisuje Karolina Manikowska, zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Produktem w Grupie Nowy Styl.

Podkreśla jednocześnie rolę interdyscyplinarnego zespołu specjalistów zaangażowanych we wdrożenie linii, w tym product managerów, konstruktorów, technologów oraz spaceplannerów. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w Xilium połączono pierwszorzędne wzornictwo z nowoczesną technologią i aktualnymi trendami w organizacji miejsca pracy.

Krzesło dla wymagających

Doskonałym tego przykładem są zastosowane w krześle mechanizmy i rozwiązania chroniące zdrowie i zwiększające poczucie well-beingu użytkowników. Opatentowana funkcja X-MOVE umożliwia dynamiczny ruch na boki oraz aktywuje drobny ruch skrętny w odcinku lędźwiowym. Efektem jest niespotykana dotychczas dbałość o higienę kręgosłupa. Jedną z dostępnych wersji oparcia jest z kolei Duo-Back, składający się z dwóch symetrycznych części, zamontowanych na ruchomych łącznikach, co zabezpiecza plecy przed bezpośrednim uciskiem na kręgi i dyski. Krzesło zostało także wyposażone w niesłychanie precyzyjne, synchroniczne mechanizmy regulacji, szerokie siedzisko, podłokietniki z opcją obrotu nakładki o 360° oraz zagłówki z regulowaną wysokością i głębokością.

Linia Xilium oferuje jednocześnie bardzo duży wybór krzeseł dopasowanych do funkcji (obrotowe lub stacjonarne) oraz indywidualnych preferencji w zakresie typu oparcia (Duo-Back, tapicerowane lub Mesh) i kolorystki. Szeroka gama dostępnych opcji dostarcza inspiracji, otwierając niezliczoną liczbę możliwości aranżacji przestrzeni pracy.

Zdaniem Karoliny Manikowskiej wszystko to sprawia, że Xilium jest krzesłem dla wymagających użytkowników. – Wybierać je powinny firmy świadome tego, że zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków ma ogromny wpływ na ich zadowolenie i efektywność, a tym samym na sukces całej organizacji – uważa.

W trosce o środowisko

Wielką zaletą Xilium jest jego „odpowiedzialność”. Krzesło zostało bowiem zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, według najlepszych praktyk circular economy. Zespół wdrożeniowy szczegółowo przeanalizował strukturę materiałów zastosowanych w czasie produkcji, dzięki czemu krzesło niemal w całości nadaje się do recyclingu po zakończeniu użytkowania. Co więcej, większość komponentów nadaje się do wymiany, a w przypadku ponad połowy można to zrobić samodzielnie przy użyciu prostych narzędzi i instrukcji. Przyczynia się to do zmniejszenia ilości odpadów, a zarazem pozwala oszczędzić pieniądze.

Partner w biznesie

Suma cech Xilium czyni z niego krzesło, które w rzeczywistości staje się narzędziem realnie wspierającym użytkowników w ich pracy. Jest niczym niezawodny partner, któremu możemy zaufać w każdej sytuacji, przyczyniając się do rozwoju biznesu – podsumowuje Karolina Manikowska.

Docenione przez specjalistów

Xilium zdobyło już uznanie wśród specjalistów z dziedziny wzornictwa i CSR. Kapituła prestiżowej nagrody German Design Award przyznała mu nagrodę główną, doceniając znakomite połączenie ergonomii, funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu. Natomiast uwzględnienie zasad circular economy w jego produkcji  przyczyniło się do nagrodzenia Grupy Nowy Styl „Białym Listkiem CSR” – wyróżnienia nadawanego przez czołowy polski tygodnik „Polityka” najbardziej odpowiedzialnym i zaangażowanym społecznie firmom.

Ciekawostki

  • Nazwa krzesła pochodzi z łacińskiego słowa „auxilium” („pomoc”). Xilium to pomoc w pracy biurowej oraz dbaniu o zdrowie użytkownika;
  • W czasie prac nad Xilium wykonano ok. 300 elementów prototypowych;
  • 100 komponentów wykonano specjalnie z myślą o krześle;
  • Podczas regulacji ustawień Xilium może się powiększyć lub zmaleć aż o 30% i jest dostosowane do użytkowników o wadze do 150 kg;
  • Około 96% materiałów, z których wykonane jest krzesło, nadaje się do recyclingu.

Napisz komentarz

to liczba komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mailowy będzie niewidoczny Required fields are marked *

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Do góry
Ben Gedeon Womens Jersey