Home / Office Design / Krzesło, które wspiera rozwój biznesu. Xilium jest już dostępne

Krzesło, które wspiera rozwój biznesu. Xilium jest już dostępne

Łączy zaawansowaną ergonomię, nowoczesne trendy w designie oraz najnowszą wiedzę w zakresie organizacji miejsca pracy – Xilium, nowa linia krzeseł biurowych w ofercie Grupy Nowy Styl, jest już w sprzedaży. – Xilium to idealne rozwiązanie dla osób wymagających, odpowiedzialnych i stawiających na zaufanych partnerów – zapewniają twórcy krzesła.

Xilium to zaawansowana ergonomicznie linia krzeseł obrotowych i stacjonarnych. Jej premiera odbyła się podczas ubiegłorocznych targów Orgatec w Kolonii, gdzie wzbudziła ogromne zainteresowanie gości, przyciągając uwagę doskonałą jakością i komfortem. Cechy te stanowią rezultat połączenia geniuszu jego projektanta Martina Ballendata oraz wieloletniego doświadczenia Grupy Nowy Styl – europejskiego lidera w branży rozwiązań biurowych.


Dopracowane w najdrobniejszym szczególe

Martin Ballendat należy do najbardziej znanych i cenionych specjalistów w zakresie designu. Studio projektowe Niemca ma na koncie imponującą kolekcję ponad 150 laurów, w tym 40 nagród Red Dot, nazywanych „wzorniczymi Oscarami”. Jak przyznaje, praca nad Xilium stanowiła dla niego wielkie wyzwanie, zaś rezultat dostarczył ogromnej satysfakcji: – Zaprojektowanie krzesła biurowego jest najbardziej wymagającym zadaniem, przed jakim staje projektant mebli. Dla tego typu krzeseł istnieje bowiem mnóstwo norm dotyczących m.in. materiałów, ergonomii, estetyki i ceny. Trzeba także pamiętać, jak wielu różnych użytkowników będzie korzystać z produktu. To sprawiło, że projektowanie Xilium stało się naszą misją.

Martin Ballendat to perfekcjonista. Dba o każdy drobiazg, ponieważ doskonale zdaje sobie sprawę, że nawet maleńki detal może mieć olbrzymi wpływ na komfort siedzenia. Xilium zostało przez niego dopracowane w najmniejszych szczegółach – opisuje Karolina Manikowska, zastępca Dyrektora Działu Zarządzania Produktem w Grupie Nowy Styl.

Podkreśla jednocześnie rolę interdyscyplinarnego zespołu specjalistów zaangażowanych we wdrożenie linii, w tym product managerów, konstruktorów, technologów oraz spaceplannerów. Dzięki ich wspólnemu wysiłkowi w Xilium połączono pierwszorzędne wzornictwo z nowoczesną technologią i aktualnymi trendami w organizacji miejsca pracy.

Krzesło dla wymagających

Doskonałym tego przykładem są zastosowane w krześle mechanizmy i rozwiązania chroniące zdrowie i zwiększające poczucie well-beingu użytkowników. Opatentowana funkcja X-MOVE umożliwia dynamiczny ruch na boki oraz aktywuje drobny ruch skrętny w odcinku lędźwiowym. Efektem jest niespotykana dotychczas dbałość o higienę kręgosłupa. Jedną z dostępnych wersji oparcia jest z kolei Duo-Back, składający się z dwóch symetrycznych części, zamontowanych na ruchomych łącznikach, co zabezpiecza plecy przed bezpośrednim uciskiem na kręgi i dyski. Krzesło zostało także wyposażone w niesłychanie precyzyjne, synchroniczne mechanizmy regulacji, szerokie siedzisko, podłokietniki z opcją obrotu nakładki o 360° oraz zagłówki z regulowaną wysokością i głębokością.

Linia Xilium oferuje jednocześnie bardzo duży wybór krzeseł dopasowanych do funkcji (obrotowe lub stacjonarne) oraz indywidualnych preferencji w zakresie typu oparcia (Duo-Back, tapicerowane lub Mesh) i kolorystki. Szeroka gama dostępnych opcji dostarcza inspiracji, otwierając niezliczoną liczbę możliwości aranżacji przestrzeni pracy.

Zdaniem Karoliny Manikowskiej wszystko to sprawia, że Xilium jest krzesłem dla wymagających użytkowników. – Wybierać je powinny firmy świadome tego, że zapewnienie pracownikom odpowiednich warunków ma ogromny wpływ na ich zadowolenie i efektywność, a tym samym na sukces całej organizacji – uważa.

W trosce o środowisko

Wielką zaletą Xilium jest jego „odpowiedzialność”. Krzesło zostało bowiem zaprojektowane z myślą o ochronie środowiska, według najlepszych praktyk circular economy. Zespół wdrożeniowy szczegółowo przeanalizował strukturę materiałów zastosowanych w czasie produkcji, dzięki czemu krzesło niemal w całości nadaje się do recyclingu po zakończeniu użytkowania. Co więcej, większość komponentów nadaje się do wymiany, a w przypadku ponad połowy można to zrobić samodzielnie przy użyciu prostych narzędzi i instrukcji. Przyczynia się to do zmniejszenia ilości odpadów, a zarazem pozwala oszczędzić pieniądze.

Partner w biznesie

Suma cech Xilium czyni z niego krzesło, które w rzeczywistości staje się narzędziem realnie wspierającym użytkowników w ich pracy. Jest niczym niezawodny partner, któremu możemy zaufać w każdej sytuacji, przyczyniając się do rozwoju biznesu – podsumowuje Karolina Manikowska.

Docenione przez specjalistów

Xilium zdobyło już uznanie wśród specjalistów z dziedziny wzornictwa i CSR. Kapituła prestiżowej nagrody German Design Award przyznała mu nagrodę główną, doceniając znakomite połączenie ergonomii, funkcjonalności i nowoczesnego wyglądu. Natomiast uwzględnienie zasad circular economy w jego produkcji  przyczyniło się do nagrodzenia Grupy Nowy Styl „Białym Listkiem CSR” – wyróżnienia nadawanego przez czołowy polski tygodnik „Polityka” najbardziej odpowiedzialnym i zaangażowanym społecznie firmom.

Ciekawostki

  • Nazwa krzesła pochodzi z łacińskiego słowa „auxilium” („pomoc”). Xilium to pomoc w pracy biurowej oraz dbaniu o zdrowie użytkownika;
  • W czasie prac nad Xilium wykonano ok. 300 elementów prototypowych;
  • 100 komponentów wykonano specjalnie z myślą o krześle;
  • Podczas regulacji ustawień Xilium może się powiększyć lub zmaleć aż o 30% i jest dostosowane do użytkowników o wadze do 150 kg;
  • Około 96% materiałów, z których wykonane jest krzesło, nadaje się do recyclingu.