Home / Office Design / Kreatywne przestrzenie wymagają częstego przearanżowania

Kreatywne przestrzenie wymagają częstego przearanżowania

Na przestrzeni roku Tétris przeprowadził szereg prac z zakresu Design + Build dla Spaces – globalnego coworkingowego dostawcy kreatywnej przestrzeni do pracy – na niemal 6 tys. mkw w Centrum Marszałkowska w Warszawie. Wysoki standard wykonania, zgodny z wymogami certyfikacji BREEAM oraz globalnymi wyznacznikami marki Spaces, domowa atmosfera i indywidualne podejście do potrzeb każdego z klientów – to wyróżniki tego projektu.

Spaces, wywodząca się z Amsterdamu sieć z grupy IWG, działa globalnie w 48 krajach. Firma oferuje elastyczne przestrzenie biurowe dostosowane do potrzeb klientów, którzy mogą wynająć zarówno biurko na godziny, salę spotkań, jak i większe moduły biurowe dostępne w formule 24/7. Wyróżnikiem marki jest program członkowski, w ramach którego, polscy klienci uprawnieni są do korzystania z ponad 3 tys. biur IWG na całym świecie.

Globalna koncepcja wystroju powierzchni oferowanych przez Spaces charakteryzuje się nowoczesnym, wspierającym komfort pracy designem. Biura podzielone są na strefy do cichej pracy, biznesowych spotkań czy do wspólnych posiłków. Marka świadomie wykorzystuje design do tworzenia społeczności interesujących ludzi, którzy w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni mogą swobodnie wymieniać się doświadczeniami i zarażać innych swoimi pasjami.

Na podstawie globalnych założeń koncepcyjnych marki Spaces, opracowaliśmy szczegółowe projekty wnętrz zlokalizowanych na trzech kondygnacjach Centrum Marszałkowska. Szczególnie w częściach wspólnych proste formy zabudowy i elementów wygradzających z naturalnego drewna w połączeniu z miękkimi, dodającymi ciepła tkaninami oraz bielą i szarością ścian, a także okładzin, tworzą w tych wnętrzach nowoczesny, niemal domowy klimat. Poza pracami związanymi z wykończeniem wnętrz pracy stałej i czasowej, zapewniających komfortową przestrzeń dla ponad 670 osób, oraz strefą business bar, zrealizowaliśmy projekty pod indywidualne zapotrzebowanie klientów Spaces. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy m.in. przebudowę 250 mkw powierzchni dla firmy Expedia, a także strefy baru zgodnie z wymaganiami operatora – Organic Project.

Justyna Roman, Senior Project Manager w Tétris

W grudniu, kiedy otwieraliśmy Spaces przy ul. Marszałkowskiej, była to wtedy nasza pierwsza lokalizacja w Polsce. Czuliśmy zatem dużą presję. Wszystko powinno było wyglądać dokładnie tak samo, jak w innych krajach. Firma Tétris miała zatem nie lada wyzwanie i świetnie sobie z nim poradziła. Nasz zespół ds. stylizacji wnętrz, który przyleciał z Amsterdamu, przez kilka dni sprawdzał zgodność najmniejszych detali, w tym nawet takie rzeczy jak właściwy kierunek ułożenia słojów w drewnie. Eksperci ze Spaces Styling aranżowali właściwe ułożenie książek i gier, wybierali odpowiedni rodzaj roślin czy elementów wystroju, które miały za zadanie nie tylko podnieść komfort pracy, ale również miały wiarygodnie oddać aurę biur, które od lat cieszą się popularnością za granicą. 

Rafał Gabteni, Spaces Sales Director na Polskę