Home / Office News / Jeden miesiąc, dwie akcje i ponad 27 litrów krwi zebranych w Marynarska Business Park

Jeden miesiąc, dwie akcje i ponad 27 litrów krwi zebranych w Marynarska Business Park

W Marynarska Business park dzieją się rzeczy ważne – dwie akcje krwiodawstwa w ciągu miesiąca pozwoliły zebrać ponad 27 litrów krwi. Pierwszy pobór zorganizowany został jeszcze we wrześniu przez właściciela budynku – firmę Heitman. Wtedy w stołecznym banku krwi jej stan był alarmujący dla aż pięciu z ośmiu grup.  Drugą akcję zorganizował jeden z najemców kompleksu – firma Eurocash. W obu przypadkach promocję wydarzenia wsparli sami najemcy.

Dwie akcje, jeden cel, wspólny sukces.

Marynarska Business Park stała się ostatnio gospodarzem dwóch akcji krwiodawstwa. Podczas tych wydarzeń – organizowanych kolejno 18 września i 18 października br. – zgłosiło się łącznie 81 ochotników, z których aż 61 oddało krew. Złożyło się to na fantastyczną liczbę 27,5 litra! W obu przypadkach ambulans Regionalnego Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa czekał na chętnych między godz. 9.00 a 13.00 na terenie kompleksu przy ul. Taśmowej 7. W akcjach najważniejsze było zaangażowanie najemców. Oprócz aktywnego udziału, wsparli oni komunikację o wydarzeniach zarówno właściciela budynku – firmę Heitman –, jaki i firmę Eurocash. To nie pierwszy przypadek, kiedy najemcy Marynarska Business Park organizują akcje honorowego dawstwa krwi. Jedna z nich odbyła się na początku tego roku.

Imponujący wynik zebranej krwi komentuje Eric Rijnoudt – Headof Asset Management – Europe w firmie Heitman: „Prawdziwym szczęściem właściciela biurowca są zaangażowani najemcy. Nasi nie tylko chętnie biorą udział w różnego rodzaju wydarzeniach, ale sami wychodzą z inicjatywą oraz pomagają w komunikacji ze swoimi pracownikami. Cieszy nas, że wspólnie mogliśmy przyczynić się do wzrostu zapasów krwi w stolicy i ograniczenia liczby grup krwi w stanie pilnej potrzeby z pięciu przed pierwszą akcją do trzech po drugiej. Ogromny sukces sprawia radość, ale również motywuje do dalszych działań”.

Krwi cały czas brakuje.

Częstotliwość akcji krwiodawstwa w Marynarska Business Park to doskonała odpowiedź na braki krwi w stolicy i całej Polsce. Wciąż na część grup krwi istnieje pilna zapotrzebowanie (na dzień 22.10.2019 jest to 0 RH -, A RH-, B RH-), która w każdej chwili może pojawić się także dla grup, których stan jest optymalny (aktualny stan magazynowy krwi dostępny tutaj). Krew zebrana podczas akcji transportowana jest do szpitali, klinik i instytutów, które wykorzystują ją podczas skomplikowanych operacji, m.in. przeszczepów. Nie ma więc cienia przesady w stwierdzeniu, że oddając ją, ratujemy życia.

Kto może oddać krew?

Honorowym dawcą może zostać każda osoba ciesząca się dobrym zdrowiem, w wieku od 18 do 65 lat i o wadze min. 50 kg. Co ważne, pobranie krwi jest bezbolesne i całkowicie bezpieczne. Nie wymaga ono również szczególnych przygotowań, ale warto zapoznać się z przeciwwskazaniami, które dostępne są na stronach internetowych. Do punktu krwiodawstwa wystarczy przyjść po zjedzeniu lekkostrawnego, niskotłuszczowego posiłku i wypiciu większej niż zwykle ilości wody. Należy także powstrzymać się od palenia papierosów i spożywania alkoholu (również w dniu poprzedzającym). O dopuszczeniu do oddania krwi decyduje lekarz, w oparciu o wypełnioną ankietę, ocenę ogólnego stanu zdrowia oraz wyniki próbki krwi potencjalnego dawcy pobrane tego samego dnia. Jednorazowo pobierana jest tzw. 1 jednostka krwi, czyli 450 ml. Szczegółowe informacje dla honorowych dawców dostępne są na stronie internetowej http://www.rckik-warszawa.com.pl.

Kompleks Marynarska Business Park, zlokalizowany na Służewcu Przemysłowym (Mokotów), przy ulicy Taśmowej 7, składa się z czterech nowoczesnych budynków o łącznej powierzchni biurowej ok. 43 000 m kw. (45 900 m kw. łącznie). Dużym atutem inwestycji jest położenie przy węźle Marynarska, który stanowi część trasy NS i zapewnia szybką i dogodną komunikację z lotniskiem Okęcie oraz południową obwodnicą Warszawy, a także bliskość stacji szybkiej kolejki miejskiej oraz zajezdni tramwajowej. Kompleks został ukończony latem 2008 r., a jego właścicielem jest spółka Heitman, działająca w imieniu Heitman European Property Partners IV. Do grona najemców obiektu należą miedzy innymi takie marki jak m.in. Netia, Play i Colgate JLL pełni rolę zarówno zarządcy nieruchomości, jak i wyłącznego agenta ds. wynajmu powierzchni biurowej w kompleksie.