Home / Nowości produktowe / InspireAir 72 HEPA 13 – wydajny oczyszczacz powietrza

InspireAir 72 HEPA 13 – wydajny oczyszczacz powietrza

Rentokil-Initial oferuje innowacyjny oczyszczacz powietrza InspireAir 72 HEPA 13. Urządzenie wyróżnia pełna automatyzacja i niezwykła wydajność filtracji, która pozwala na oczyszczenie pomieszczenia o powierzchni 36 m2 w 10 minut. Doskonale sprawdzi się w obiektach publicznych, jak szkoły, biura, przychodnie i urzędy, gdzie zła jakość powietrza negatywnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i produktywność przebywających tam osób.

Niezastąpione wsparcie w walce z Covid-19 i trudnościami w zachowaniu dystansu społecznego, jak również sezonowo pogorszonym stanem jakości powietrza wynikającym z początku sezonu grzewczego.

InspireAir 72 HEPA 13 to oczyszczacz powietrza, który usuwa niebezpieczne cząsteczki, patogeny i zanieczyszczenia gazowe z powietrza, poprawiając bezpieczeństwo środowiska oraz fizyczne i psychiczne samopoczucie pracowników i odwiedzających. Wyposażony jest w wielowarstwowy filtr HEPA, który zatrzymuje ponad 99,95% cząsteczek o wielkości przekraczającej 0,3 mikrona. Mogą to być bakterie, wirusy, zarodniki pleśni, alergeny, kurz i cząsteczki dymu. Ponadto filtr z aktywnym węglem usuwa zanieczyszczenia gazowe, takie jak formaldehyd oraz inne lotne związki organiczne wydzielane przez środki czyszczące, rozpuszczalniki, wykładziny, laminowane meble, drukarki, farby, produkty higieny osobistej, perfumy oraz gotowanie.

Urządzenie InspireAir 72 HEPA 13 w czasie rzeczywistym informuje o jakości otaczającego nas powietrza na bieżąco dokonując pomiaru temperatury, wilgotności i zawartości lotnych związków organicznych. Automatyczny czujnik reagując na wykrycie zanieczyszczeń w krótkim czasie oczyści powietrze bez naszej ingerencji w pomieszczeniu do 72 m2.

– mówi Jacek Bylicki, ekspert Rentokil Initial.

Urządzenie InspireAir 72 HEPA 13 wyróżnia ponadto szybkie tempo poprawy jakości powietrza. Wskaźnik CADR (Clean Air Delivery Rate), czyli Wskaźnik Dostarczania Czystego Powietrza, który informuje o wydajności z jaką oczyszczacz dostarcza przefiltrowane, czyste powietrze wynosi aż 615,6 m3/godz. To blisko dwukrotnie więcej aniżeli w innych tego typu urządzeniach. Obrazując to moc, która pozwala na przefiltrowanie pomieszczenia o powierzchni 36m2 w niecałe 10 minut.

InspireAir 72 HEPA 13 doskonale nadaje się do wykorzystania w biurach, szkołach, hotelach, siłowniach, placówkach zdrowia, spa, domach seniora oraz klinikach – wszędzie tam, gdzie istotna jest ochrona ludzi przed niebezpiecznymi patogenami oraz podniesienie ich komfortu i produktywności.