Home / Nowości produktowe / HP zwiększa bezpieczeństwo komputerów osobistych

HP zwiększa bezpieczeństwo komputerów osobistych

Producent wspiera zarówno firmy, jak i pracujących zdalnie pracowników oferując im swoje najnowsze rozwiązania zabezpieczające wrażliwe dane: HP Pro Security Edition, HP Proactive Security, HP Sure Click Enterprise oraz HP Sure Click Pro.

HP Inc. zapowiada zaawansowane rozwiązania bezpieczeństwa, które zapewnią pełną ochronę przed cyberzagrożeniami dla firm i ich, pracujących zdalnie, pracowników. Nowa oferta obejmuje rozwiązania takie jak: HP Pro Security Edition [1], HP Proactive Security [2], oraz HP Sure Click Enterprise.

Zagrożenia bezpieczeństwa stale ewoluują i zakłócają normalne funkcjonowanie biznesu praktycznie każdego dnia. W związku z niedawnym wzrostem liczby pracowników działających w trybie zdalnym niezwykle ważne jest, aby zdawać sobie sprawę ze zwiększonego ryzyka jakie niesie praca w domu. Według ostatnich badań, ponad 80% routerów wykorzystywanych w domowych biurach jest narażonych na potencjalne ataki cyberprzestępców [3]. Poważne ryzyko dla przedsiębiorstw stanowią również wiadomości e-mail. Ponad 90% infekcji pochodzi właśnie z załączników mailowych [4], a 96% naruszeń bezpieczeństwa zostaje wykrytych dopiero kilka miesięcy po zaistniałym fakcie [5].

W dzisiejszych czasach komputery osobiste są ważniejsze niż kiedykolwiek, a ich bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie. W obliczu rosnących zagrożeń zwiększa się zapotrzebowanie na rozwiązania, które pomagają chronić urządzenie, wykrywać potencjalne ataki i odzyskiwać utracone dane. Nowe narzędzia od firmy HP zapewniają unikalne połączenie możliwości chmury, sztucznej inteligencji i zabezpieczeń sprzętowych. Wszystko aby zapewnić naszym klientom bezpieczniejszą przyszłość, w której będziemy w stanie zwalczać ewoluujące zagrożenia, zarówno te w rozwijających się firmach, jak i dużych przedsiębiorstwach.

– Alex Cho, Prezes, Personal Systems, HP Inc.

HP Pro Security dla MŚP

HP rozszerza swój pakiet sprzętowych zabezpieczeń komputerów osobistych, aby skupić się na łatwych w obsłudze, prostych i niezawodnych rozwiązaniach dla małych i średnich firm. HP Pro Security Edition to najbardziej zaawansowana na świecie izolacja aplikacji oraz ochrona punktów końcowych z umiejętnością dogłębnego uczenia, dedykowana komputerom z systemem Windows 10 [6] i stworzona z myślą o klientach z sektora małych i średnich firm. Pakiet bezpieczeństwa obejmuje HP Sure Sense Pro, samouczące się rozwiązanie oparte na sztucznej inteligencji oraz HP Sure Click Pro [7], które zapewnia ochronę izolacyjną dla przeglądarki, plików i aplikacji.

Połączone możliwości zaawansowanych wersji HP Sure Click i HP Sure Sense uzupełniają się wzajemnie oraz są zasilane przez uczącą się chmurę, która jest stale połączona i aktualizuje oprogramowanie, izolując zagrożenia i monitorując działanie aplikacji. Zapewnia to optymalną ochronę przed zagrożeniami pochodzącymi z różnych źródeł. To kompleksowe rozwiązanie zapewniające ochronę przed wszystkimi, znanymi i nieznanymi, rodzajami cyberataków, zwalczając zagrożenia, których nie wychwytują tradycyjne rozwiązania antywirusowe.

Usługa bezpieczeństwa dla średnich firm

HP Proactive Securityto zaawansowana usługa dbająca o bezpieczeństwo punktów końcowych [8]. Dzięki podejściu „bezpieczeństwo przede wszystkim” usługa pomaga małym i średnim firmom bronić się przed cyberatakami nie wymagając zmiany zachowań użytkowników ani nie zwiększając obciążenia IT. Usługa zapewnia zaawansowaną ochronę, która jest monitorowana i zarządzana przez doświadczonych ekspertów HP z zakresu cyberbezpieczeństwa. Dane i urządzenia firmy są zabezpieczone wieloma warstwami proaktywnej ochrony, przy użyciu zaawansowanych technologii samo-uczenia oraz izolacji w celu ochrony punktów końcowych i zmniejszenia ogólnego ryzyka.

HP Tech Pulse daje użytkownikom dostęp do kompleksowego obrazu stanu zabezpieczeń urządzenia oraz szczegółowych raportów dotyczących zablokowanych prób ataku, zapewniając firmom spokój, a pracownikom pracującym zdalnie swobodę bezpiecznej pracy z dowolnego miejsca.

Gwarancja bezpieczeństwa dla przedsiębiorstw

Zaprojektowany z myślą o przedsiębiorstwach i instytucjach rządowych, HP Sure Click Enterprise jest najbezpieczniejszym na świecie rozwiązaniem do izolowania i zabezpieczania aplikacji na punktach końcowych [9], chroniąc je przed najbardziej wyrafinowanymi atakami, jednocześnie przekazując zespołom ds. bezpieczeństwa szczegółową analizę zagrożeń w czasie rzeczywistym. Rozwiązanie to zapewnia klientom stałą ochronę, za pomocą izolacji zadań oraz nietrwałych maszyn wirtualnych, chroniąc wszystkich użytkowników w sieci i poza nią bez zbędnej ingerencji.

HP Sure Click Enterprise obsługuje wszystkie urządzenia z systemem Windows 8 i 10, jednocześnie wzmacniając ogólną postawę cybernetyczną w obliczu ukierunkowanego i destrukcyjnego ataku. Zapewnia również dodatkowe możliwości, w tym ochronę przed phisingiem oraz automatyczną analizę zagrożeń opartą na chmurze. Rozwiązanie obsługuje procesy wdrażania na dużą skalę z określonymi zasadami radzenia sobie z zagrożeniami, pochodzącymi albo z serwera lokalnego, albo usługi hostowanej w chmurze HP z akredytacją ISO 27001/ SOC2 typu II.

HP Sure Click Pro dostępne do pobrania bez opłat

HP stara się wspierać dzisiejszy biznes oferując pracownikom maksymalne bezpieczeństwo cybernetyczne, szczególnie dla klientów pracujących z domu. Firma udostępnia HP Sure Click Pro bezpłatnie do 30 września 2020 r., aby pomóc użytkownikom skutecznie chronić się przed zagrożeniami. HP Sure Click Pro wzbogaca już istniejące HP Sure Click o dodatkowe funkcje, takie jak edycja dokumentów Word i Excel w izolowanej przestrzeni. Opisana oferta będzie dostępna dla wszystkich komputerów HP i innych producentów operujących na systemie Windows 10.

Dostępność

  • HP Pro Security Edition będzie dostępny na wybranych komputerach HP Elite zakupionych latem 2020 r.
  • HP Proactive Security jest już dostępne dla wybranych klientów w wersji pilotażowej, a w kwietniu 2020 r. ma zostać udostępniony dla klientów i partnerów na całym świecie.
  • HP Sure Click Enterprise ma być dostępny w maju 2020 r.
  • HP Sure Click Pro będzie można bezpłatnie pobierać na urządzenia HP i innych producentów do 30 września 2020 r.

Więcej informacji na temat rozwiązań HP Security można znaleźć na stronie: https://www.hp.com/SecurityCenter.  

[1] Oprogramowanie HP Pro Security Edition jest wstępnie zainstalowane na wybranych komputerach HP i obejmuje HP Sure Click Pro i HP Sure Sense Pro. Wymagana trzyletnia licencja.
[2] Usługi HP podlegają określonym warunkom świadczenia usług HP dostarczonym lub wskazanym klientowi w momencie zakupu. Klient może mieć dodatkowe prawa ustawowe zgodnie z obowiązującymi przepisami lokalnymi i są to prawa, na które w żaden sposób nie wpływają warunki świadczenia usług HP ani ograniczona gwarancja HP dostarczana z produktem HP. Pełne wymagania systemowe można znaleźć na stronie www.hpdaas.com/requirements.
[3] https://www.theamericanconsumer.org/wp-content/uploads/2018/09/FINAL-Wi-Fi-Router-Vulnerabilities.pdf
[4] Ponemon Institute 2018 State of Endpoint Security Risk na zlecenie Barkly, październik 2018.
[5] ESG Global IT Survey 2018-2019 https://www.esg-global.com/blog/the-cybersecurity-skills-shortage-is-getting-worse
[6] Na podstawie wewnętrznej analizy HP niezarządzanych, połączonych pakietów izolacji i zabezpieczeń AI. Najbardziej zaawansowana, oparta na izolacji i możliwości uczenia się, ochrona punktów końcowych, która działa w tandemie poza możliwościami poszczególnych komponentów na komputerach PC z systemem Windows 10 od marca 2020 r. Wymagany zakup licencji.
[7] HP Sure Click Pro wymaga systemu Windows 10 i obsługiwania Microsoft Internet Explorer, Google Chrome lub Chromium. Obsługiwane załączniki obejmują Microsoft Office (Word, Excel, PowerPoint) i pliki PDF, pod warunkiem, że są zainstalowane Microsoft Office lub Adobe Acrobat.
[8] Na podstawie wewnętrznej analizy HP opartej na izolacji, możliwościach głębokiego uczenia się usług bezpieczeństwa punktów końcowych, w tym SaaS i usług zarządzanych. Najbardziej zaawansowana, oparta na izolacji aplikacji i możliwości uczenia się, ochrona punktów końcowych dla komputerów z systemem Windows 10 od marca 2020 r.
[9] Na podstawie wewnętrznej analizy HP unikatowych i kompleksowych możliwości rozwiązań w zakresie izolacji aplikacji i zabezpieczeń. Wymaga systemu Microsoft Windows 8 lub 10. Ochrona Microsoft Word, Excel czy PowerPoint wymaga licencji Office. Ochrona Adobe PDF wymaga Adobe Acrobat Reader.