Home / Office News / Ekspres do kawy – centrum wszechświata

Ekspres do kawy – centrum wszechświata

Wielu towarzyszy już od pierwszych minut po przebudzeniu, innym dopiero po przekroczeniu progu biura.  Niejednokrotnie już sam jej zapach wyrywa umysł ze stanu uśpienia i pobudza zmysły. Filiżanka pełna czarnej magii pozwala na moment wyciszenia i odprężenia, a jednocześnie daje zastrzyk energii niezbędnej na dalszą część dnia. Życie towarzyskie w domu lub pracy często krąży wokół kuchni, zaś niekwestionowanym centrum tego mikrokosmosu jest zwykle ekspres do kawy.

 

Filiżanka pełna mocy

Kawa – zaliczana jest do najpopularniejszych używek na świecie. Jest głównym źródłem kofeiny, a dodatkowo odpowiada za przyśpieszony metabolizm. Posiada szereg zalet, jak właściwości pobudzające, poprawa koncentracji, a także działania zdrowotne. Naukowcy z University of Southampton odkryli, że trzy filiżanki kawy dziennie mogą zmniejszyć ryzyko chorób serca o 15%. Istnieje wiele gatunków kaw i ich mieszanek pochodzących z najróżniejszych stron świata. Dużo jest również sposobów palenia ziaren i przyrządzania napoju. Dlatego każdy może znaleźć smak, który podbije jego własne podniebienie. Picie kawy ma długą i wyjątkową tradycję, a ceremoniał jej przygotowania powinien mieć odpowiednią oprawę.

 

Towarzysz dnia

Ekspres do kawy to coraz częściej obowiązkowy element naszych kuchni. Rozpoczynamy z nim dzień, sięgając po pierwszą poranną kawę przy śniadaniu. Jest też niezastąpionym towarzyszem podczas spotkań ze znajomymi czy imprez rodzinnych, gdy chętnie częstujemy swoich gości aromatycznym napojem. Tradycyjne zaparzanie kawy, czyli zalewanie jej wrzątkiem w kubku, pozbawia ją wielu aromatycznych właściwości, dlatego coraz chętniej sięgamy po profesjonalne rozwiązania.

 

Modna zabudowa

Ekspres do kawy do zabudowy jest następstwem rosnącej popularności kuchni otwartych na salon. W takim projekcie zależy nam na wizualnym ładzie i harmonii obu stref, stąd często aranżacje utrzymane w nowoczesnym, minimalistycznym stylu. Ekspres stanowi zazwyczaj jedną ze składowych kompleksowej kolekcji AGD. W przypadku marki Küppersbusch obejmującej m.in.: piekarnik z parą, mikrofalę, piekarnik konwekcyjno-parowy, szuflady grzewcze czy telewizor LED – wszystkie elementy utrzymane w jednej, spójnej linii wzorniczej.

Opcja Küppersbusch Individual umożliwia dostosowanie wyglądu urządzeń do naszych potrzeb i koncepcji danego wnętrza. Oprócz bieli i czerni możemy zdecydować się też na modne odcienie szarości. Dodatkowo wybieramy wygląd listew i uchwytów, czyli akcentów dekoracyjnych. Zabudowane AGD, które licuje z meblami kuchennymi idealnie współgra z koncepcją kuchni otwartej, dając poczucie uporządkowania i przestronności. Ekspres tego typu ma wyznaczone stałe miejsce w kompozycji i nie zabiera przestrzeni blatu roboczego w kuchni.

Latte, espresso, a może mokka?

W pełni automatyczne ekspresy do kawy to komfort i szybkość działania. Oferują szeroki wachlarz różnych typów kaw – od mocnego ristretto po spienione latte. Wybrany napój przygotowujemy w zasadzie jednym dotknięciem ekranu – od zmielenia ziaren kawy po przelanie gotowego do filiżanki. Nowoczesne modele posiadają personalizowane profile, czyli możliwość zaprogramowania własnej receptury, idealnie dopasowanej do naszych upodobań. Ekspres zapamiętuje nasze preferencje, co sprawia że obsługa staję się jeszcze prostsza. Za każdym razem możemy delektować się taką kawą, jaką lubimy najbardziej. Urządzenia Küppersbusch przyciągają uwagę nowoczesnym wyświetlaczem LCD, intuicyjnie obsługiwanym menu i eleganckim designem. Warto również zwrócić uwagę na szereg dodatkowych udogodnień: profesjonalny spieniacz, wyjmowany pojemnik na mleko,  możliwość wyboru spośród kawy mielonej lub ziarnistej, ustawianie poziomu temperatury oraz mocy kawy. Idealne dopełnienie automatycznego ekspresu może stanowić szuflada grzewcza, zlokalizowana bezpośrednio pod nim w zabudowie. Szybko i łatwo pozwoli nam na podgrzanie naczyń czy sztućców. Warto bowiem pamiętać, że uprzednio ogrzane kubki lub filiżanki, w których serwujemy kawę pozwolą nam dłużej cieszyć się jej bezcennym smakiem i aromatem.