Home / Biura-biurowce / Czysty profesjonalizm – oferta dla wymagających

Czysty profesjonalizm – oferta dla wymagających

Firmy profesjonalnie zajmujące się utrzymaniem czystości, lub zarządzające różnego rodzaju obiektami doskonale zdają sobie sprawę, że automatyzacja procesu sprzątania przynosi liczne korzyści, w tym także wymierne oszczędności.

Właśnie dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt czyszczący, który sprawi, że proces sprzątania będzie przebiegał szybko i skutecznie. Firma Kärcher, ekspert w dziedzinie utrzymania czystości, przygotował specjalną, dedykowaną profesjonalistom ofertę „Czysty profesjonalizm”. Od października do grudnia 2017 w ramach promocji będzie można nabyć urządzenia w atrakcyjnych zestawach i cenach. Warto zapoznać się z ofertą i wybrać urządzenia, które najlepiej odpowiedzą na zapotrzebowanie.

Odkurzacze

Odkurzanie to rutynowa czynność, będąca podstawą codziennej pielęgnacji podczas prowadzenia prac czyszczących w budynku. Aby efekty były zadowalające, ważny jest wybór odpowiedniego odkurzacza, czyli urządzenia, które jest na pierwszej linii walki z brudem. Firma Kärcher posiada w swojej ofercie bogaty wybór różnego rodzaju odkurzaczy. Tym, który warto polecić branży usług sprzątających, zarządcom budynków i instytucji publicznych jest z pewnością odkurzacz T 10/1 eco!efficiency. Jest to model zalecany do obiektów, w których duży poziom hałasu jest niewskazany, takich jak hotele, biura, przedszkola czy szkoły etc. Poziom hałasu jaki emituje jest o 5 dB(A) mniejszy od generowanego przez klasyczne modele. Oznaczenie „eco!efficiency” w nazwie urządzenia oznacza, że pobiera ono mniej mocy, dzięki czemu jest przyjazne zarówno dla środowiska naturalnego, jak i dla portfela. Optymalizacja przepływu powietrza w odkurzaczu sprawia, że wydajność powierzchniowa urządzeń plasuje się na poziomie 98% w stosunku do modeli o poborze mocy 1300 W. Montowany za pomocą wtyczki przewód zasilający sprawia, że w razie awarii można go wymienić niskim kosztem bez potrzeby serwisowania oraz rozbierania urządzenia. Duży włącznik można obsługiwać stopą, bez konieczności schylania się. Specjalnie wyprofilowana głowica ułatwia nawijanie przewodu zasilającego. Wszystkie akcesoria są zawsze pod ręką, gdyż są przechowywane na obudowie urządzenia. W standardzie urządzenie posiada 2,5 m wąż ssący z kolankiem, flizelinowy worek filtracyjny, zmywalny filtr nylonowy i ssawkę podłogową. W zestawie promocyjnym urządzenie dostępne jest `wraz z dodatkowymi workami flizelinowymi (10 sztuk).

Urządzenia ekstrakcyjne

Dywany i wykładziny wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością. Około dwie trzecie posadzek w przestrzeniach publicznych ma pokrycie tekstylne. Odkurzanie zdaje egzamin jako metoda codziennej pielęgnacji jednak aby całkowicie usunąć brud z głębokich warstw wykładziny bardzo często wykorzystuje się urządzenia do czyszczenia ekstrakcyjnego.

Do codziennego zasadniczego czyszczenia wykładzin dywanowych (wszystkie rodzaje wykładzin dywanowych, filc igłowany), Kärcher poleca urządzenia spryskująco-odsysające Puzzi. Metoda ekstrakcji polega na spryskaniu roztworem wody i środka czyszczącego powierzchni oraz odessanie go wraz z rozpuszczonym brudem w jednym przejściu roboczym. Po zakończeniu pracy na powierzchni pozostaje jedynie niewielka wilgoć resztkowa. Jeżeli czyszczona powierzchnia jest silnie zabrudzona należy stosować metodę ekstrakcji w dwóch przejściach roboczych. Najpierw należy nanieść roztwór środka czyszczącego na powierzchnię i odczekać by mógł on zadziałać. Następnie wykładzinę należy wypłukać czystą wodą z jednoczesnym użyciem funkcji odsysania. Urządzenia do czyszczenia ekstrakcyjnego szczególnie polecane są do branży BSC, ReCa, hotelarstwa i biur.  Urządzenia pracują wyjątkowo cicho (generują zaledwie 66 dB(A). Dzięki temu urządzenia można użytkować w obszarach wrażliwych na hałas: hotelach, czy biurach w godzinach otwarcia. W ofercie „Czysty Profesjonalizm” Kärcher oferuje urządzanie Puzzi 10/1 w atrakcyjnej cenie. Puzzi 10/1 został wyposażony w nowe akcesoria, które dodatkowo zwiększają komfort pracy i wydajność urządzenia – przykładem jest elastyczna dysza podłogowa wyposażona w listwy, które idealnie dopasowują się do powierzchni. Duży, wygodny włącznik został przystosowany do obsługi stopą, dzięki czemu operator nie musi się schylać. Zbiornik na wodę brudną można łatwo wyjąć w celu opróżnienia, a jego przeźroczysta pokrywa pozwala na kontrolowanie poziomu wody. Dzięki bogatemu wyposażeniu urządzenie Puzzi 10/1 można stosować zarówno do czyszczenia wykładzin dywanowych jak i tapicerki samochodowej, meblowej oraz podłóg twardych.

Posadzki na błysk

W budynkach użyteczności publicznej czy hotelach i biurach mamy zazwyczaj sporo twardych posadzek takich jak gres, marmur, lastrico, PCV i inne, które wymagają profesjonalnego czyszczenia. Urządzeniami, które zadbają o takie posadzki są szorowarki. Wybór konkretnego modelu zależy przede wszystkim od metrażu i rodzaju posadzki, jaki mamy do wyczyszczenia. W ofercie „Czysty Profesjonalizm” znajdują się dwa modele szorowarek, które sprawdzą się szczególnie w małych i średnich budynkach. Są to: BR 30/4 C Bp Pack oraz BR 35/12 C Bp Pack. Pierwsze z tych dwóch urządzeń jest niezwykle kompaktowe a przy tym jest ono wyjątkowo mobilne i zwrotne. Jest to szorowarka  zasilana bateryjnie i idealnie nadaje się do małych pomieszczeń, gdzie trzeba manewrować w wąskich przejściach.

Urządzenie szczególnie polecane jest firmom sprzątającym oraz branży restauracyjnej i hotelarskiej. Elastyczne, gumowe listwy ssące skutecznie zbierają wodę zarówno podczas przemieszczenia się urządzenia do przodu jak i do tyłu, pozostawiając podłogę niemal całkowicie suchą. Szorowarka ma możliwość wyłączenia odsysania i pracy w dwóch przejściach roboczych. Dzięki temu urządzenie radzi sobie nawet z uporczywymi zabrudzeniami. Wyłączenie ssania odbywa się poprzez naciśnięcie specjalnego pedału. Zbiorniki wody czystej i brudnej można w łatwy sposób zdjąć i pierwszy z nich napełnić pod kranem a drugi opróżnić. Dzięki bateryjnemu zasilaniu szorowarka może pracować w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej oraz wszędzie tam, gdzie przewód zasilający utrudniałby czyszczenie. Jest to spore udogodnienie, dzięki któremu pracować urządzeniem można praktycznie w każdym miejscu. Urządzenie wyposażone jest w szczotkę walcową, która bardzo skutecznie doczyszcza wszelkie zabrudzenia. Drugi z polecanych modeli jest większy, jednak także kompaktowy i o wiele lżejszy niż inne urządzenia tej klasy. BR 35/12 C Bp Pack także jest zasilane bateryjnie. Dzięki głowicy szorującej, która obraca się w zakresie 200 stopni maszyna bez kłopotu dociera we wszelkie zakamarki i narożniki. Szczotka urządzenia zawsze pracuje zgodnie z kierunkiem jazdy. Zapewnia to 100% skuteczności szorowania. Umożliwia także pracę do tyłu wraz z odsysaniem wody. Dzięki trybowi eco!efficiency urządzenie emituje niski poziom hałasu. Tryb ten wydłuża także długość pracy na akumulatorze o 50%. Szorowarka ta jest wygodna w przechowywaniu i zajmuje niewiele miejsca. Dzięki szczotce walcowej maszyna znakomicie czyści również chropowate powierzchnie i szczeliny. Funkcja odsysania działa zarówno podczas pracy do przodu jak i do tyłu, a listwa ssąca podąża zawsze za głowicą. Szorowarka posiada akumulator litowo-jonowy i wbudowaną ładowarkę. W zestawach promocyjnych urządzenia dostępne są z dodatkowymi akcesoriami. W promocji szorowarka BR 30/4 C Bp Pack dostępna jest wraz z środkiem czyszczącym  RM 756 (10litrów), specjalną  czerwoną szczotką oraz listwami. Natomiast BR 35/12 C Bp Pack można nabyć razem z: szczotką pomarańczową, listwą ssącą, wałkiem z mikrofibry oraz wężem do napełniania.

Zamiatarki

O czystość w otoczeniu budynku  również warto zadbać,  zwłaszcza jesienią, gdy mamy do czynienia np. ze spadającymi liśćmi.. W promocji ”Czysty Profesjonalizm” dostępny jest ergonomiczny model kompaktowej zamiatarki KM 70/20.

Z uwagi na napęd ręczny jest szczególnie polecana do sprzątania niewielkich terenów zewnętrznych np. stref wejściowych. Charakteryzuje się cichą pracą, trwałą i prostą konstrukcją oraz wyjątkową łatwością obsługi. Trwała, prosta i niezawodna konstrukcja maszyny, sprawia że jest ona niemal całkowicie bezawaryjna. Mocna rama z tworzywa sztucznego oraz zbiornik zanieczyszczeń są odporne na mechaniczne uszkodzenia. Szczotki zamiatające napędzane są przez oba koła tylne, co umożliwia skuteczne zamiatanie także podczas zakręcania. Szczotka boczna zwiększa szerokość roboczą urządzenia oraz umożliwia zamiatanie przy ścianach i krawężnikach. Wygoda obsługi przekłada się na regulowane położenie uchwytu prowadzącego. Dzięki temu można go dopasować do wzrostu osoby obsługującej. Podczas przechowywania, w celu zmniejszenia przestrzeni zajmowanej przez zamiatarkę, uchwyt prowadzący można całkowicie złożyć. W zestawie promocyjnym zamiatarka dostępna jest z chwytakiem do śmieci.

W bogatej ofercie, jaką Kärcher przygotował tej jesieni każdy znajdzie coś dla siebie.