Home / Nowości produktowe / CES 2019: HP prezentuje nową linię monitorów, komputerów oraz akcesoriów

CES 2019: HP prezentuje nową linię monitorów, komputerów oraz akcesoriów

HP zaprezentowało w Las Vegas m.in. 27-calowy monitor Pavilion 27 Quantum Dot, konwertowalnego ultrabooka biznesowego HP EliteBook x360 830 G5, komputer All-in-One ze zintegrowanym filtrem prywatności Sure View oraz nowości dla graczy, wielkoformatowy monitor OMEN X Emperium 65 z wbudowanym soundbarem i laptopa OMEN 15 z kartami graficznymi NVIDIA® GeForce RTX™

Na tegorocznych targach CES 2019, firma HP przedstawiła serię nowych produktów inspirowanych dzisiejszym stylem życia, pracy oraz rozrywki. Najnowsze rozwiązania HP dają użytkownikom zupełnie nowe możliwości współpracy, tworzenia i współzawodnictwa. Należą do nich unikatowe technologie w serii Elite kolejna generacja nagradzanego filtra prywatności Sure View, oraz monitor OMEN X Emperium 65 z wbudowanym soundbarem.

Obecna era technologiczna to przede wszystkim innowacje, których źródłem są zupełnie nowe doświadczenia w każdym aspekcie naszego życia. HP tworzy przyszłość, wprowadzając na rynek monitory, które wyświetlają szczegółowy i żywy obraz oraz komputery z bezprecedensową wydajnością, wszechstronnością i bezpieczeństwem, umożliwiając łączenie się z innymi z każdego miejsca i o każdej porze – powiedziała Anne-Sophie Hadberg, dyrektor generalny, EMEA Personal Systems Business, HP Inc. –  Czy chodzi o najlepsze w branży zabezpieczenia naszych urządzeń Elite, czy też o przełomowe nowości w naszym ekosystemie OMEN, oferta HP prezentowana na targach CES 2019 otwiera przed naszymi klientami kolejne możliwości.

Technologie wspierające nowoczesny styl życia

Firma HP przedstawiła nową linię monitorów Pavilion, które pozwalają użytkownikom zanurzyć się w tym, co tworzą lub oglądają. Należą do niej HP Pavilion 27 Quantum Dot, pierwszy na świecie ekran z kropką kwantową w szkle1, zdolny do odtworzenia ponad miliarda kolorów, HP Pavilion 27 FHD, oferujący m.in. system audio Bang&Olufsen
i wysuwaną kamerę chroniącą prywatność, a także monitor HP Pavilion 32 QHD , charakteryzujący się wysoką rozdzielczością QHD oraz doskonałymi kątami widzenia.

Oprócz nowości w kategorii monitorów,  HP zapowiedziało uzupełniające je akcesoria:  hub USB HP ENVY USB-C™ Hub umożliwiający wydajne ładowanie notebooka, z dwoma portami USB-A oraz portem HDMI 2.0 z obsługą rozdzielczości 4K. Firma zaprezentowała też plecak HP 15.6 Odyssey Backpack, w dwóch ciekawych aranżacjach kolorystycznych, dostosowany do wygodnego przenoszenia laptopów.

Przyszłość miejsca pracy

Sposób, w jaki pracują ludzie, zmienia się za sprawą bardziej otwartych środowisk oraz coraz częstszego nawiązywania połączeń spoza biura. Konieczność ochrony urządzeń, tożsamości i danych sprawia, że zabezpieczenia stają się ważniejsze, niż kiedykolwiek przedtem. W związku z tymi zmianami firma HP przedstawiła swoją wizję bezpieczniejszego miejsca pracy, wprowadzając trzecią generację niezwykle popularnego, zintegrowanego filtra prywatności HP Sure View5. Produkty Elite z technologią HP Sure View Gen3 umożliwiają nowe sposoby pracy, jednocześnie chroniąc poufne informacje w podróży, przy biurku, czy w obrębie całego biura.

Do tych produktów należą, HP EliteBook x360 830 G5, biznesowy komputer konwertowalny2, który oferuje wszechstronność linii x360, pracownikom ceniącym sobie wygodę poza biurem, HP EliteDisplay E243p Sure View Monitor, monitor ze zintegrowanym filtrem prywatności3, a także HP EliteOne 800 AiO G5,  komputer All-in-One ze zintegrowanym filtrem prywatności4, charakteryzującego się kompaktowymi wymiarami oraz wysoką wydajnością, dzięki zewnętrznej karcie graficznej.

Wciągająca rozgrywka

Współcześni gracze oczekują najnowszych rozwiązań technologicznych. Jak pokazują badania,  97 proc. entuzjastów gier kupuje urządzenia, które można łatwo rozbudowywać6, a 71 proc. grających na laptopach często podłącza je do dużego ekranu7. Znajomość tych kluczowych zachowań motywuje OMEN by HP do dostarczania coraz bardziej śmiałych i nowatorskich rozwiązań, które wyznaczają nowe standardy rozgrywki.

OMEN X Emperium 65 Big Format Gaming Display z technologią NVIDIA G-SYNC® HDR to pierwszy na świecie wielkoformatowy monitor dla graczy z wbudowaym soundbarem8, który oferuje częstotliwość odświeżania na poziomie 144 Hz9, zapewniając zupełnie nowy komfort. Monitor wyposażono w OMEN X Emperium Soundbar nagrodzony CES Innovation Award, system nagłośnienia po raz pierwszy dołączony do wielkoformatowego monitora dla graczy10. Zaprezentowany właśnie model wyposażono w matrycę LOFAR™, technologię redukcji wibracji VRT™ oraz trójdrożny system stereo, dzięki któremu gracz nie musi podłączać zewnętrznego systemu audio.

Firma HP zaktualizowała też dwa spośród swoich bestsellerowych komputerów OMEN. Nowy laptop OMEN 15 oferuje teraz najnowszą kartę NVIDIA® GeForce RTX™ wyposażoną w GPU serii 20xx, zapewniającą zupełnie nowe wrażenia z gry orazopcjonalną kartę 802.11ax Wi-Fi11. Najnowsza wersja desktopa OMEN Obelisk to z kolei podzespoły, które są w stanie sprostać najbardziej wymagającym grom. Nowy OMEN Obelisk obsługuje nawet 64GB pamięci HyperX®, z grafiką NVIDIA® GeForce RTX™2080Ti, procesorem Intel® Core™ i9-9900K CPU 9. Generacji12, podwójną stacją SSD z RAID0 oraz chłodzeniem cieczą.

Ceny i dostępność13

  • będzie dostępny w kwietniu. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery
  • będzie dostępny w lipcu. Ceny zostaną podane bliżej daty premiery
  • z wbudowanym soundbarem będzie dostępny już w marcu w sugerowanej cenie detalicznej od 19 999 złotych

Cena będzie zależeć od konfiguracji

Więcej informacji o innych nowościach HP z targów CES 2019 można znaleźć w salonach prasowych firm AMD i NVIDIA.

[1] Dotyczy urządzeń z technologią Samsung Quantum Dot obecnie dostępnych na rynku, dane na 7 stycznia 2019 r.

2 Dotyczy biznesowych komputerów konwertowalnych opartych na 8. generacji Intel®, z proceosrem Intel® Core™ i serii U, systemem Windows Pro OS, technologią vPro™ i konstrukcją z konwertowalnym, nieodłączanym ekranem o jasności 1000 nitów, dane na 7 stycznia 2019 r.

2 Dotyczy obecnie dostępnych na rynku monitorów o przekątnej 23,8 cala, dane na styczeń 2019 r., z fizycznie wbudowanym, sprzętowym filtrem prywatności, który można włączyć do pracy w trybie prywatności i wyłączyć do pracy w trybie współdzielenia.

4 Dotyczy obecnie dostępnych na rynku komputerów typu AiO, dane na grudzień 2018 r., z fizycznie wbudowanymi, sprzętowymi filtrami prywatności.

5 Zintegrowany filtr prywatności HP Sure View Gen3 to opcjonalna funkcja, która musi być skonfigurowana fabrycznie. Jest dostępna wyłącznie w modelach nie dotykowych i zaprojektowana do pracy w orientacji poziomej.

6 Wewnętrzne badania HP: Źródło: Gaming Brands and Behavior, luty 2016 r.

7 HP Sauron, dane z wewnętrznego badania.

8 W porównaniu ze wszystkimi monitorami dla graczy mierzonymi po przekątnej z technologią NVIDIA G-SYNC® HDR, dane na 7 stycznia 2019 r.

9 Wszystkie dane dotyczące wydajności reprezentują typowe specyfikacje dostarczone przez producentów komponentów HP; rzeczywista wydajność może być wyższa lub niższa.

10 Dotyczy listw dźwiękowych wbudowanych w monitory wielkoformatowe o przekątnej 64,5 cala lub większej, dane na 7 stycznia 2019 r.

11 Wymagany bezprzewodowy punkt dostępowy i dostęp do internetu. Dostępność publicznych bezprzewodowych punktów dostępowych jest ograniczona. Specyfikacje 802.11ax WLAN nie są ostateczne. Jeśli ostateczne specyfikacje będą odbiegać od obecnego projektu, może to wpłynąć na zdolność notebooka do komunikacji z innymi urządzeniami 802.11ax WLAN.

12 Procesory wielordzeniowe zwiększają wydajność niektórych programów. Nie wszyscy klienci i nie wszystkie aplikacje skorzystają na tej technologii. Wydajność i częstotliwość zegara zależą od uruchomionych aplikacji oraz od konfiguracji sprzętowej i programowej. Numeracja, oznakowanie i (lub) nazewnictwo procesorów Intel nie odzwierciedla ich rosnącej wydajności.

13 Sugerowane ceny detaliczne. Sprzedawcy samodzielnie ustalają ceny detaliczne i rzeczywiste ceny mogą być inne.