Home / Office News / Bieg „Razem w górę”. Nietypowe wydarzenie sportowe promujące honorowe krwiodawstwo po raz trzeci w Warsaw Trade Tower.
Bieg Razem w górę Nietypowe wydarzenie sportowe promujące honorowe krwiodawstwo

Bieg „Razem w górę”. Nietypowe wydarzenie sportowe promujące honorowe krwiodawstwo po raz trzeci w Warsaw Trade Tower.

14 czerwca rozpoczęła się letnia edycja ogólnopolskiej kampanii społecznej ULTRAKREW. W ramach akcji do 31 sierpnia, w każdej placówce krwiodawstwa w kraju można oddać krew lub jej składniki na hasło Ultrakrew. Lato to szczególny czas na zapotrzebowanie krwi, wówczas zmniejsza się liczba dawców przy jednoczesnym zwiększeniu zapotrzebowania na krew.

Dzięki współpracy ze Strategicznym Partnerem wspierającym Globalworth już po raz trzeci odbędzie się wyjątkowe wydarzenie sportowe dla osób, które przyłączyły się do akcji i oddały krew lub jej składniki na hasło Ultrakrew.

Bieg „Razem w górę” w Warsaw Trade Tower

Wzorem poprzednich edycji, również w tym roku, zaplanowano bieg na 35 piętro Warsaw Trade Tower. Wydarzenie odbędzie się 25 sierpnia 2024. Aby uczestniczyć w biegu należy zrobić sobie zdjęcia z kartką „Razem z Ultrakrew 2024, będzie ono potrzebne podczas rejestracji. W biegu mogą także wziąć udział osoby, które nie mogą oddawać krwi. W takiej sytuacji, należy znaleźć osobę, która może oddać krew (zgodnie z zasadami powyżej). Co ważne, w takim przypadku chętni mogą zarejestrować się razem.

Dla wszystkich startujących przewidziano medale. Bieg odbędzie się w formule indywidualnej. Organizatorzy przewidzieli limit miejsc wynoszący 300 osób

Już po raz trzeci z przyjemnością przyłączyliśmy się do udziału w ogólnopolskiej akcji społecznej ULTRAKREW. W poprzednich dwóch edycjach zebraliśmy łącznie ponad 3500 litrów krwi. Naszym celem jest zwiększenie świadomości na temat kluczowego znaczenia regularnego oddawania krwi dla ratowania zdrowia i życia. Bieg „Razem w górę” to wyjątkowe wydarzenie charytatywne, które łączy krwiodawstwo z aktywnością fizyczną i jednoczy wszystkich, którym bliska jest idea bezinteresownej pomocy”. Serdecznie zachęcamy do udziału w biegu w Warsaw Trade Tower.

– mówi Weronika Kurnatowska Marketing Manager, Globalworth Poland.
Bieg Razem w górę Nietypowe wydarzenie sportowe promujące honorowe krwiodawstwo

„Razem w górę” symbolicznie łączy dawców z biorcami, tych, którzy mogą oddawać krew z tymi, którzy nigdy nie będą tego mogli uczynić. ULTRAKREW jest dla każdego. Organizując nasz wspólny bieg, chcemy symbolicznie pokazać, że tylko razem możemy więcej. Właśnie razem ma wielką moc. Cała reszta w naszym działaniu. Każdy z nas może zachęcić do oddawania krwi bez względu na osobistą sytuację zdrowotną. To tak samo ważne jak oddanie krwi. Dzięki wszystkim krwiodawczyniom, krwiodawcom i ludziom dobrej woli, którzy nas wspierają zebraliśmy do tej pory ponad 9 300 litrów krwi. Potencjalnie uratowaliśmy ponad 63 tysięcy osób.

– mówi Jacek Bastian, Prezes Zarządu Stowarzyszenia ULTRAKREW.

***

Stowarzyszenie ULTRAKREW zostało założone w 2017 roku. Od 2021 roku jest Organizacją Pożytku Publicznego. Jako organizacja skupia się na promocji krwiodawstwa i aktywności fizycznej. Co roku w ramach akcji ogólnopolskiej edycji zimowej pokonują całe polskie wybrzeże (550 km). Do chwili obecnej odbyło się 6 edycji. Inicjatywa zrodziła się przy łóżku szpitalnym i złożonego wtedy zobowiązania. W ciągu tych kilku lat rozrosła się do dużego wydarzenia społecznego, nagrodzonego przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu nagrodą „Ludzie, którzy zmieniają biznes” i wspólnie z firmą InterRisk TUW najlepszym projektem CSR na świecie za rok 2021. W 2023 jako jedyny NGO zostało finalistą konkursu CSR Poland Awards w kategorii Community Affairs. Więcej informacji na  Facebooku oraz LinkedInie.