Home / Nowości produktowe / BenQ TK810 – domowy „smart” projektor 4K HDR z bezprzewodowym streamingiem 2,4/5GHz i jasnością 3200 ANSI lumenów

BenQ TK810 – domowy „smart” projektor 4K HDR z bezprzewodowym streamingiem 2,4/5GHz i jasnością 3200 ANSI lumenów

Firma BenQ zapowiada wprowadzenie na polski rynek pierwszego bezprzewodowego „smart” projektora 4K UHD – modelu TK810 – przeznaczonego do wielkoformatowej rozrywki w domowym salonie, a szczególnie oglądania filmów i wydarzeń sportowych na wielkim ekranie o przekątnej do 300 cali (762 cm).


BenQ TK810 ma jasność 3200 ANSI lumenów, kontrast 10 000:1 i zapewnia 92% pokrycie kinowej palety kolorów Rec. 709. Gwarantuje to uzyskanie żywych, dobrze nasyconych kolorów przy zachowaniu naturalnego oświetlenia pomieszczenia, w którym organizujemy projekcję.

Bezprzewodowe przesyłanie treści i wbudowane Aptoide TV

Wbudowany moduł Wi-Fi 2,4 i 5 GHz umożliwia bezprzewodową transmisję treści z urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów, notebooków, itp. TK810 ma również zainstalowany AptoideTV pozwalający na instalację  Amazon.
Co prawda możliwe jest bezprzewodowe przesyłanie dowolnych treści do TK810 z tabletu czy smartfona, to należy pamiętać, że ze względu na mechanizm ochrony treści dla platform strumieniowych opartych na subskrypcji, „urządzenia mobilne” nie mogą „kopiować” treści niektórych usług strumieniowych (takich jak Netflix, Amazon, Hulu itp.). Zwykle można jednak bezprzewodowo wykonać lustrzaną kopię treści z komputera/laptopa/smartfona. Bezprzewodowo bez problemu przesyłać można treści za pośrednictwem odpowiednich, dedykowanych poszczególnym platformom streamingowym, aplikacji z rynku Aptoide TV.

Bluetooth 4.0 i zewnętrzne głośniki

Zainstalowany w projektorze Bluetooth 4.0 znakomicie upraszcza bezprzewodowe podłączenie dodatkowych zewnętrznych głośników i uzyskać znacznie lepsze wrażenia audio.  

CinemaMaster Audio +2

Funkcje CinemaMaster Audio +2 pozwalają uzyskać doskonałą jakość dźwięku: delikatny i czysty wokal, głębokie basy. Fabrycznie zdefiniowane profile dźwiękowe: Cinema, Music i Game pozwalają poczuć się jak w kinie, na sali koncertowej czy arenie sportowej.

LumiExpert™

LumiExpert™ to rozwiązanie BenQ automatycznie dostosowujące jasność wyświetlanego obrazu do aktualnego natężenia zewnętrznego oświetlenia w pomieszczeniu, tak by zapewnić jak najwyższą jakość obrazu nie powodując zmęczenia wzroku.

Upłynniacz ruchu (MEMC)

Projektor ma upłynniacz ruchu (MEMC), który dodatkowo eliminuje roztrzęsione odtwarzanie i rozmyte cienie zauważalne niekiedy np. w szybkich akcjach sportowych. Upłynniacz interpoluje i generuje dodatkowe klatki obrazu zapewniając płynne oglądanie filmów z prędkością 60 klatek na sekundę

BenQ TK810 będzie dostępny w Polsce od połowy maja br. Sugerowana cena detaliczna producenta: 5599 zł. Gwarancja 36 miesięcy (12 miesięcy lub 2000h na lampę), ewentualne naprawy w trybie door-to-door.