Home / Nowości produktowe / Acer debiutuje nowym Swift Go, cienki i lekki laptop z wyświetlaczem OLED

Acer debiutuje nowym Swift Go, cienki i lekki laptop z wyświetlaczem OLED

Linia Acer Swift Go wprowadza na rynek dodatkowe laptopy Swift z zupełnie nowymi konstrukcjami z procesorami Intel Core 13. generacji i systemem Windows 11

Firma Acer wprowadza pierwsze modele z nowej linii Acer Swift Go, dołączając do wielokrotnie nagradzanej rodziny notebooków Swift zaprojektowanych dla dzisiejszych mobilnych profesjonalistów, twórców i studentów. Ponadto nowe Acer Swift X 14 i Acer Swift 14 zostały wprowadzone na rynek z nowymi nowoczesnymi wzornictwami, najnowszymi technologiami wydajności i wszystkimi narzędziami, które pomagają użytkownikom zachować produktywność i łączność w podróży.

Modele Swift Go, Swift X 14 i Swift 14 wyróżniają nowe, ultraprzenośne konstrukcje, które są niezwykle eleganckie i stylowe. Zastosowanie dobrze przemyślanych funkcji, takich jak kanciaste krawędzie i linie strukturalne, skutkuje bardziej wyrafinowanym wyglądem tych notebooków, przemawiając do wysoce mobilnych klientów poszukujących bardziej pewnego wyglądu.

Linia laptopów Acer Swift otrzymała również liczne wyróżnienia w ostatnich latach, a Swift Edge został uhonorowany nagrodą CES 2023 Innovation Awards. ®

Nasze nowe laptopy Swift rozpoczynają rok 2023 z zupełnie nowymi projektami, które są podwyższone, nowoczesne i oferują uderzający wygląd wizualny. Nowe laptopy Swift nie tylko dobrze wyglądają, ale zawierają imponującą gamę najnowszych technologii i funkcji, w tym wyświetlacze OLED i wysokiej rozdzielczości, trwałe baterie i nowe procesory Intel Core 13. generacji, które zapewniają najwyższą wydajność.

– powiedział James Lin, dyrektor generalny działu notebooków, produktów IT w firmie Acer

Acer Swift Go – dwa nowe, cienkie, lekkie modele z oszałamiającym wyświetlaczem OLED

Zupełnie nowe modele Swift Go 16 (SFG16-71) i Swift Go 14 (SFG14-71) łączą najnowsze technologie i są wyposażone w wyświetlacz OLED z dużą częstotliwością odświeżania. Cienkie i lekkie laptopy prezentują oszałamiające wyświetlacze, które zapewniają żywy, realistyczny obraz z 500-nitową jasnością szczytową, zakresem kolorów 100% DCI-P3 i certyfikatem VESA DisplayHDR True Black 500. Swift Go 16 ma 16-calowy wyświetlacz OLED 3.2K o rozdzielczości 3200×2000 i częstotliwości odświeżania 120 Hz, podczas gdy Swift Go 14 prezentuje 14-calowy wyświetlacz 2.8KOLED o rozdzielczości 2880×1800 i częstotliwości odświeżania 90 Hz. Długie godziny pracy, nauki i zabawy są łatwiejsze dzięki certyfikatowi wyświetlaczy TÜV Rheinland Eyesafe, zoptymalizowanemu pod kątem wydajności proporcjom 16:10 i opcjonalnym funkcjom dotykowym. Podświetlane klawiatury laptopów i touchpady OceanGlass™ dodatkowo zapewniają płynne i produktywne wrażenia podczas przewijania.®

Zasilany procesorami Intel Core™ z serii H 13. generacji i zweryfikowany jako Intel Evo®® Laptopy platformowe, nowe Swift Go 16 i Swift Go 14, zapewniają najwyższą wydajność i całodzienną żywotność baterii wynoszącą ponad 9,5 godziny. Procesory Intel Core 13. generacji z procesorem Intel Movidius®™ Jednostka VPU[2] mają dedykowany silnik AI, który umożliwia doskonałą współpracę wideo, bezkompromisową sztuczną inteligencję i bezproblemową integrację. Notebooki są również wyposażone w Intel Unison® aby umożliwić użytkownikom łatwe łączenie komputerów z urządzeniami z systemem Android lub iOS, aby zapewnić uniwersalne i łatwe w użyciu środowisko[1]. Nowe rozwiązanie stawia komputer w centrum wszystkich działań i zapewnia swobodę pracy w różnych systemach operacyjnych w celu bezproblemowego przesyłania plików, dzwonienia, przesyłania wiadomości i zarządzania powiadomieniami na jednym ekranie.

Oba laptopy są wyposażone w ulepszony system dwóch wentylatorów TwinAir, podwójne miedziane rurki cieplne D6 i klawiaturę wlotową powietrza, która odprowadza ciepło, aby utrzymać niską temperaturę, zwiększając wydajność i niezawodność w dowolnym miejscu. Elegancka konstrukcja aluminiowej obudowy o grubości 14,9 mm jest zoptymalizowana dzięki 90% stosunkowi ekranu do obudowy i ultracienkim ramkom bocznym. 14-calowy model ma wąskie ramki 4,15 mm, ważąc tylko mniej niż 1,3 kg. Szczupłe ramy boczne wersji 16-calowej mierzą 4,2 mm i ważą około 1,6 kg.

Swift Go 16 i Swift Go 14 są gotowe do podjęcia zadań związanych z pracą, szkołą i kreatywnymi projektami. Oba są wyposażone w szereg portów, w tym USB Type-C z Thunderbolt™ 4, HDMI 2.1 i czytnik kart MicroSD. Laptopy Swift Go posiadają również PurifiedView™ funkcje wideokonferencji, w tym rozmycie tła, automatyczne kadrowanie i kontakt wzrokowy. Kamera internetowa 1440p z funkcją Temporal Noise Reduction (TNR) zapewnia wysokiej jakości obraz nawet przy słabym oświetleniu i współpracuje z technologią Acer PurifiedVoice™ z redukcją szumów AI, co zapewnia wyraźny, wyraźny obraz i dźwięk podczas konferencji i zajęć. Szybkie i niezawodne Wi-Fi 6E zapewnia łączność laptopów wtedy, gdy jest to najważniejsze. Zarówno Swift Go 16, jak i Swift Go 14 obsługują do 2 TB PCIe Gen 4 SSD i do 16 GB pamięci LPDDR5.

Acer Swift X 14 – Potężna wydajność dzięki układom graficznym NVIDIA GeForce RTX ®

Swift X 14 (SFX14-71) uwalnia potencjał amatorskich i profesjonalnych twórców dzięki zaawansowanemu procesorowi i dyskretnemu procesorowi graficznemu. IntelCore 13. generacji® ™ Procesory serii H [2] ​ zasilaj laptopa klasy premium i ma opcję do NVIDIA GeForce RTX 4050 Laptop GPU. Te wydajne laptopy są zatwierdzone przez NVIDIA Studio i zoptymalizowane pod kątem fabrycznie zainstalowanych sterowników NVIDIA Studio, dzięki czemu twórcy mogą zrobić więcej, zapewniając optymalne wsparcie podczas współpracy z innymi kreatywnymi aplikacjami. Zaawansowana termika Swift X 14 obejmuje większy wentylator, który zasysa więcej powietrza, aby utrzymać chłodzenie wnętrza, a także dedykowaną klawiaturę wlotu powietrza i podwójne miedziane rurki cieplne D6. Przeprojektowana obudowa zapewnia miejsce na większy akumulator, aby zapewnić całodzienną produktywność i wydajność.

Wspaniały 14-calowy wyświetlacz OLED 2,8K z częstotliwością odświeżania klatek 120 Hz wyraźnie podkreśla 100% zakresu kolorów DCI-P3 i ma VESA DisplayHDR Certyfikat TrueBlack 500. Szczytowa jasność wyświetlacza 500 nitów i wysoki kontrast ożywiają imponujące kolory i obrazy, zapewniając jednocześnie wyraźny i wyraźny tekst podczas oglądania. Twórcy mogą bezproblemowo współpracować w podróży dzięki kamerze internetowej FHD 1080p i technologii Acer PurifiedView oraz PurifiedVoice™ z redukcją szumów AI. Ponadto najnowsze porty, w tym dwa USB Type-C i HDMI 2.1 oraz czytnik kart MicroSD, zapewniają twórcom łączność z wyświetlaczami, drukarkami i innymi urządzeniami peryferyjnymi.

Acer Swift 14 – stylowy design klasy premium

Wyposażony w nowy i ulepszony design, najnowszy Swift 14 (SF14-71T) może pochwalić się cienką i lekką obudową unibody obrabianą CNC otoczoną wspaniałym aluminium klasy lotniczej, które jest dostępne w kolorach Mist Green lub Steam Blue. Krawędzie szlifowane diamentowo i podwójnie anodowane materiały podnoszą smukłą i wysokiej klasy obudowę, która mierzy zaledwie 14,95 mm (0,59 cala) grubości i waży tylko 1,2 kg (2,64 funta). Touchpad OceanGlass uzupełnia styl premium laptopa, a jednocześnie przyczynia się do misji Earthion firmy Acer, ponieważ szklany touchpad został wykonany z plastikowych odpadów oceanicznych.

Laptop Swift 14 wygląda dobrze wewnątrz i na zewnątrz, ponieważ mieści do procesorów Intel Core H 13. generacji i jest zweryfikowany przez Intel Evo, oferując ponad 9,5 godziny[3] czasu pracy baterii. Notebooki są również zintegrowane z Intel Unison, umożliwiając użytkownikom współpracę między różnymi systemami operacyjnymi nad najważniejszymi funkcjami zwiększającymi produktywność. Imponujące rozwiązania termiczne Swift 14 charakteryzują się konstrukcją wlotu powietrza, która łączy się z systemem dwóch wentylatorów TwinAir firmy Acer i miedzianymi rurkami cieplnymi D6, aby zwiększyć przepływ powietrza, który utrzymuje chłodne systemy.

Acer Swift 14 oferuje dwa wspaniałe 14-calowe ekrany dotykowe – WQXGA (2560×1600) lub WUXGA (1920×1200), które są pokryte trwałym antybakteryjnym szkłem Corning Gorilla Glass®®[4] Aby zwiększyć trwałość, zapewnić odporność na zarysowania i zapobiec rozwojowi bakterii powodujących plamy i zapachy[4]. Pracownicy hybrydowi, pracownicy zdalni i studenci w podróży będą mogli uczestniczyć w konferencjach, zajęciach i rozmowach wideo dzięki kamerze internetowej 14p QHD Swift 1440 z technologią TNR i podwójnemu głośnikowi PurifiedVoice™ wzbogaconemu o DTS Audio. Logowanie użytkowników jest łatwiejsze bez poświęcania bezpieczeństwa dzięki funkcji Windows Hello i zintegrowanemu czytnikowi linii papilarnych, podczas gdy dwa porty USB Type-C Thunderbolt®™ 4 porty i port HDMI 2.1 zapewniają wygodne podłączenie urządzeń peryferyjnych.


Dokładne specyfikacje, ceny i dostępność zależą od regionu. Aby dowiedzieć się więcej o dostępności, specyfikacjach produktów i cenach na poszczególnych rynkach, skontaktuj się z najbliższym biurem firmy Acer za pośrednictwem www.acer.com.


[1] Rozwiązanie Intel Unison™ jest obecnie dostępne tylko w kwalifikujących się konstrukcjach Intel®® Evo™ na komputerach z systemem Windows i można je sparować tylko z telefonami z systemem Android lub iOS; na wszystkich urządzeniach musi działać obsługiwana wersja systemu operacyjnego. Widzieć intel.com/performance-evo szczegółowe informacje, w tym wymagania dotyczące konfiguracji. Wyniki mogą się różnić.
[2] Dane techniczne zależą od modelu i/lub regionu.
[3] Czas pracy akumulatora zmierzono zgodnie z określonymi ustawieniami testowymi i warunkami zgodnie z wynikami testu odtwarzania wideo. Rzeczywista żywotność baterii może się znacznie różnić w zależności od specyfikacji, w zależności od modelu produktu, konfiguracji, zastosowań, ustawień zarządzania energią, warunków pracy i wykorzystywanych funkcji. Różnice w wydajności wynikają również z używanych komponentów, które obejmują między innymi procesor, pojemność pamięci RAM, pamięć, wyświetlacz i rozdzielczość itp.
[4] Wszystkie rozwiązania przeciwdrobnoustrojowe, w tym antybakteryjna technologia Corning® Gorilla® Glass i technologia antybakteryjna jonów srebra, nie twierdzą, że chronią użytkowników ani nie zapewniają żadnych bezpośrednich lub domniemanych korzyści zdrowotnych. Ochrona antybakteryjna jest ograniczona do powierzchni dotykowej.