Home / Nowości produktowe / ASUS przedstawia profesjonalny monitor ProArt PA329Q

ASUS przedstawia profesjonalny monitor ProArt PA329Q

ASUS prezentuje monitor ProArt PA329Q, 32-calowy monitor 4K UHD o rozdzielczości 3840 x 2160, który zapewnia wyjątkowo dokładną reprodukcję kolorów. Opracowany dla profesjonalistów z branży graficznej ProArt PA329Q oferuje szeroką przestrzeń barw – pokrywa 99,5% przestrzeni barw Adobe RGB i 100% Rec. 709, zapewniając niezwykłą wierność wyświetlanych kolorów. Pracując z częstotliwością 60Hz odtwarza pliki 4K UHD przesyłane jednocześnie z kilku źródeł, dzięki czemu idealnie sprawdzi się w edycji filmów wideo o najwyżej jakości. Co więcej, technologia ASUS ProArt Calibration oferuje funkcje dostosowania dokładności koloru i kompensacji niedokładności obrazu, zapewniając wyjątkowe odzwierciedlenie barw. ProArt PA329Q jest idealnym wyborem dla fotografów, kolorystów, grafików i montażystów.

 

Szerokie pokrycie przestrzeni barw i wysoka wierność koloru

Wykorzystanie technologii 3M Quantum Dot Enhancement Film (QDEF) zapewnia szeroki zakres kolorów, umożliwiając monitorowi ProArt PA329Q obsługę 99,5% przestrzeni barw Adobe RGB, 100% barw Rec. 709, 100% sRGB, 90% DCI-P3 i 100% Rec. 2020. Zostanie to z pewnością docenione przez montażystów i producentów klipów filmowych. ProArt PA329Q jest kalibrowany fabrycznie, co gwarantuje wiodącą w branży dokładność kolorów ze wskaźnikiem delta-E (∆E) < 2 — wiernie odwzorowując finalny efekt pracy.

PA329Q oferuje 10-bitowy kolor, wyświetlając ponad 1,07 miliarda kolorów. Korzysta z 14-bitowej tablicy LUT i obsługuje wartości gamma o współczynniku 2.4, 2.2, 2.0 i 1.8, co pozwala osiągnąć naturalnie wyglądający obraz i płynne przejście pomiędzy odcieniami.

Technologia IPS zapewnia szeroki kąt widzenia, dzięki czemu miejsce w którym siedzi użytkownik nie ma wpływu na zmianę wyświetlanego koloru.

Technologia ProArt Calibration

Technologia ASUS ProArt Calibration oferuje funkcje dostosowania dokładności koloru i kompensacji niedokładności obrazu, umożliwiając dokładną kalibrację i mapowanie danych, zmniejszając zakłócenia sygnału między układem scalonym a widmem optycznym LCD. Zapisuje również wszystkie profile parametrów kolorów na wewnętrznym układzie scalonym, a nie na komputerze, dzięki czemu użytkownicy nie muszą ponownie kalibrować ustawień za każdym razem, gdy monitor podłączony jest do innego komputera – można je wywołać korzystając z przycisku funkcyjnego. Technologia ASUS ProArt Calibration współpracuje z głównymi kalibratorami w branży, takimi jak seria X-rite® i1 Display Pro i Datacolor® Spyder 5.

Obraz Sharp 4K UHD i szerokie możliwości połączeń

ProArt PA329Q posiada 32-calowy panel 4K UHD o gęstości pikseli na poziomie 138ppi – w porównaniu z wyświetlaczami Full HD o podobnych wymiarach oferuje więc czterokrotnie wyższy poziom gęstości i nawet o 300% więcej przestrzeni wyświetlacza, zapewniając dokładny, wyrazisty obraz i więcej pola do działania.

ProArt PA329Q oferuje szerokie opcje łączności i obsługuje odtwarzanie zawartości 4K UHD z częstotliwością 60Hz przez DisplayPort 1.2, mini DisplayPort 1.2 i cztery porty HDMI (v2.0). Posiada pięć portów USB 3.0 i czytnik kart 9-w-1 dla kart pamięci, urządzeń peryferyjnych i innych.

 

Funkcje przyjazne użytkownikom

Zintegrowane funkcje PiP (Picture-in-Picture) i PbP (Picture-by-Picture) dają użytkownikom kontrolę nad obrazem przesyłanym jednocześnie z kilku źródeł 4K UHD. Mogą oni przełączać się pomiędzy tymi źródłami i dla każdego okna skonfigurować indywidualne ustawienia kolorów, korzystając z trybów Adobe RGB, sRGB lub dwóch predefiniowanych ustawień użytkownika.

ASUS QuickFit Virtual Scale pozwoli szybko i wygodnie nałożyć na ekran podziałkę, reprezentującą rzeczywiste rozmiary dokumentów, dzięki czemu zawczasu możesz upewnić się, jakie będą ich prawdziwe wymiary.

ProArt PA329Q został wyposażony w certyfikowane przez laboratorium TÜV Rheinland filtry Ultra-low Blue Light i technologię Flicker-Free, które pozwalają zminimalizować przemęczenie oczu i chronić wzrok użytkowników przed szkodliwym światłem niebieskim. Dostęp do czterech ustawień filtrów można uzyskać poprzez klawisz szybkiego dostępu lub menu wyświetlane na ekranie (OSD).

Monitor wyróżnia się smukłym profilem i ergonomiczną podstawką z możliwością regulacji nachylenia, obrotu w poziomie i pionie oraz wysokości, dzięki czemu klienci mogą zapewnić sobie pełną wygodę użytkowania.

DOSTĘPNOŚĆ I CENA

ASUS ProArt PA329Q  jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej 5899,00 zł od początku maja.