Home / Nowości produktowe / Projektory laserowe bardziej opłacalne od tradycyjnych – potwierdzają badania

Projektory laserowe bardziej opłacalne od tradycyjnych – potwierdzają badania

Całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o ponad 10 proc. niższy od tradycyjnych urządzeń działających w oparciu o lampę – wynika z testów przeprowadzonych przez firmę badawczą ROI Team. Wydajność projektora laserowego Panasonic RZ670 o mocy 6500 lumenów porównano z najpopularniejszymi modelami projektorów lampowych, które są wykorzystywane m.in. przez muzea, galerie, podczas eventów oraz w edukacji.

Wyniki badania pokazują, że całkowity koszt posiadania projektora laserowego jest o 11 proc. niższy niż w przypadku modeli z lampą. Co więcej, tego typu urządzenie pozwala na redukcję emisji dwutlenku węgla o 26 proc. i osiąga wyższe o 22 proc. natężenie światła.

Badanie zostało przeprowadzone na zlecenie firmy Panasonic, która jest liderem w rozwoju projekcji laserowej. Potwierdziła to też ostatnia premiera ultralekkiego i kompaktowego projektora laserowego 4K PT-RQ13K, która odbyła się podczas ISE 2015.

– Biorąc pod uwagę koszt zakupu projektora oraz jego eksploatacji, widzimy wyraźną przewagę urządzenia Panasonic RZ670 w porównaniu z wieloma projektorami lampowymi – mówi Andrew McCall, dyrektor zarządzający ROI Team. – Całkowity koszt posiadania projektora laserowego okazał się o 11 proc. niższy od standardowych urządzeń wykorzystywanych w muzeach, galeriach czy podczas wykładów i aż o 54 proc. niższy dla modeli wykorzystywanych w branży Rental & Staging
– dodaje Andrew McCall.

Badanie wykazało, że przejście na projekcję laserową może znacząco zmienić praktyki związane
z wynajmem urządzeń wizyjnych. Ze względu na małe prawdopodobieństwo pojedynczej awarii projektorów laserowych, ich kontrola przed wynajmem może zostać skrócona i przeprowadzona na miejscu u klienta. Dzięki temu można zredukować koszty związane z transportem i przechowywaniem sprzętu. W efekcie proces wynajmu „z punktu do punktu” jest zacznie przyspieszony i pozwala zaoszczędzić nawet 86 dni, które w normalnych okolicznościach przeznaczone by były na transport
i sprawdzanie urządzeń. To oznacza wzrost wydajności o 1/3. Co więcej, po przeanalizowaniu awaryjności urządzeń firma ROI Team uznała, że jeden projektor laserowy wystarcza, aby zabezpieczyć aż 10 urządzeń na wypadek awarii. Biorąc pod uwagę, że profesjonaliści z branży wybierają jeden projektor zapasowy na 5 urządzeń podstawowych, potencjalna oszczędność wyniosłaby od 5 do 10 proc.

– To bardzo ważny element badań, który powinien uświadomić klientom, że przejście na technologię laserową jest nie tylko efektywne kosztowo, ale także przełoży się na jakość obrazu i ograniczenie zużycia energii – mówi Magdalena Przasnyska, Senior Sales and Marketing Manager w Panasonic.

Więcej informacji na temat systemów wizualnych Panasonic można znaleźć na stronie: http://business.panasonic.pl.