Strona główna / Flota / Kilkumilionowy potencjał programu ELIT Flota
Kilkumilionowy potencjał programu ELIT Flota

Kilkumilionowy potencjał programu ELIT Flota

Bez względu na wielkość parku pojazdów każdy zarządca floty musi utrzymać je w ciągłej sprawności technicznej. Wydatnie pomoże w tym uczestnictwo w programie ELIT Flota.

Według najnowszego raportu Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego rzeczywisty park samochodów osobowych zbliża się do 17 milionów egzemplarzy. Niecałe 10 procent z nich należy do podmiotów gospodarczych, przy ich rejestracji wpisano numer REGON. Kolejne dwa miliony to lekkie samochody dostawcze do 3,5 tony. Całość uzupełnia ponad 700 tysięcy pojazdów ciężarowych i ciągników siodłowych oraz 1,7 miliona przyczep oraz naczep, a także 80 tysięcy autobusów. Na podstawie tych danych wielkość floty pojazdów mechanicznych można określić na ponad sześć milionów egzemplarzy.

„W przypadku pojazdów wykorzystywanych w działalności gospodarczej ważny jest zwrot poniesionych inwestycji i amortyzacja. Dlatego ich właściciele nie mogą pozwolić sobie na przestoje w warsztacie w oczekiwaniu na naprawę czy przegląd serwisowy” – mówi Łukasz Grądzki, Manager ds. Klientów Flotowych w ELIT Polska – „Kluczem do optymalizacji kosztów jest więc sprawne zarządzanie, którego elementem może być program ELIT Flota. Naszym atutem jest bogata oferta części zamiennych i akcesoriów oraz gwarancja szybkiej realizacji zamównienia poprzez rozbudowaną sieć filii regionalnych i lokalnych”.

Warsztaty uczestniczące w programie ELIT Flota świadczą usługi w zakresie przeglądów okresowych, napraw mechanicznych, diagnostyki, serwisu ogumienia oraz napraw blacharsko-lakierniczych. Uzupełnieniem oferty jest usługa „door to door”, możliwość skorzystania z samochodów zastępczych oraz rozliczenia w formie bezgotówkowej.

Na co dzień wsparcie zapewnia bezpłatna platforma internetowa z dostępem do danych serwisowych pojazdu i zestawienia poniesionych kosztów, a także kalendarz planowanych przeglądów okresowych i wymiany części eksploatacyjnych. Zakres usług w programie ELIT Flota jest sukcesywnie poszerzany, podobnie jak katalog produktów, w tym nowe marki na polskim aftermarkecie, jak np. Starline.

„Dzięki przynależności do LKQ Corporation – globalnego lidera w dystrybucji części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatów – zapewniamy bardzo szeroką gamę produktów o jakości OE. Dzięki temu nasz klient otrzymuje elastyczną ofertę skalkulowaną do swoich indywidualnych potrzeb” – dodaje Łukasz Grądzki z ELIT Polska – „Program ELIT Flota to także propozycja dla niezależnych warsztatów samochodowych, których właściciele chcą powiększyć zakres świadczonych usług. Przystąpienie do niego daje także możliwość skorzystania z szeregu praktycznych szkoleń i wsparcia za pośrednictwem infolinii technicznej oraz dostęp do bazy wiedzy”.

Napisz komentarz

to liczba komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mailowy będzie niewidoczny Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Do góry