Komercjalizacja biurowca Senator
Cushman & Wakefield prowadzi komercjalizacjÄ™ nowoczesnego obiektu biurowego Senator, zlokalizowanego w Warszawie przy skrzyżowaniu ul. BielaÅ„skiej i al. SolidarnoÅ›ci. Inwestorem projektu jest Ghelamco Poland, jeden z najwiÄ™kszych deweloperów w branży nowoczesnych powierzchni biurowych w Polsce.
Projekt Senator będzie jedną z najciekawszych inwestycji biurowych w Polsce. Połączy w sobie zabytkową architekturę i nowoczesne wnętrza biurowe. Budynek powstanie w centrum finansowym starej Warszawy. Bryła budynku zaprojektowana została na planie mieszczącego się tu przez lata gmachu Banku Polskiego.
Senator bÄ™dzie siÄ™ skÅ‚adaÅ‚ z 6 kondygnacji, oferujÄ…cych łącznie ok. 25.000 mkw. powierzchni, z czego 23.600 mkw. zostanie przeznaczone dla najemców takich jak m.in. banki, firmy konsultingowe czy kancelarie prawne. Na parterze przewidziano miejsce na lokale handlowo-usÅ‚ugowe, a na kondygnacjach podziemnych zaprojektowano parking na ok. 340 miejsc. Miejscem szczególnym w biurowcu bÄ™dzie ogólnodostÄ™pne atrium z zachowanymi zabytkowymi elementami architektonicznymi – jak Å›ciana dawnej sali kasowej Banku Polskiego czy przeszklone powierzchnie podÅ‚ogi eksponujÄ…ce historyczne fragmenty murów mennicy.
Rozpoczęcie budowy zaplanowano na 2010 r., a przekazanie do użytku i otwarcie na 2012 r.
komentarz









